Pigro News

Wzrost liczby świń rzeźnych napędza niewielki wzrost stad świń w USA

  2020-10-08 11:38:35

  zagraniczne

Wzrost liczby świń rzeźnych napędza niewielki wzrost stad świń w USA
Według najnowszych danych USDA na dzień 1 września krajowe stado świń w USA odnotowało niewielki wzrost, wynoszący 79,1 mln sztuk, o 1% więcej niż w tym samym punkcie w zeszłym roku.
Według raportu analityka AHDB, Hannah Clarke: „Raporty branżowe sugerują, że do wyższych liczb przyczyniły się problemy z pracą spowodowane przez zakłócenia związane z COVID-19 oraz spowolnienie tempa wzrostu świń przez producentów”.
Stado hodowlane skurczyło się o 2% w stosunku do ubiegłego roku, a ubój loch jest o 12% wyższy niż w roku ubiegłym w roku poprzedzającym sierpień, co Clarke powiedział, że jest zgodne z oczekiwaniami dotyczącymi niższego oproszenia w przyszłości.
Powiedziała również, że pomimo wyższych liczb ceny świń w USA wzrosły od czerwca do lipca, co sugeruje silny popyt na wieprzowinę, a niedawne odkrycie afrykańskiego pomoru świń w Niemczech wzbudziło w USA optymizm.
Pani Clarke dodała: „Raporty branżowe sugerują, że zmniejsza się liczba zaległości świń spowodowanych zakłóceniem wydajności uboju przez COVID-19. Rzeczywiście, całkowity ubój świń w okresie styczeń-sierpień jest obecnie o 2% wyższy od zeszłorocznych poziomów, według USDA.
„Niektóre raporty branżowe zakwestionowały oficjalne dane, sugerując, że statystyki uboju i inwentarz nie są zgodne. Twierdzą, że zapasy USDA są zbyt wysokie, a liczby w terenie są w rzeczywistości bardziej zawężone, co potwierdza trend cenowy.