Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /index.php:1) in /index.php on line 3
Pigro.pl - Sprzedaż – import: warchlaków, loszek z Danii, Holandii.


Pigro News

Zredukowano nadwyżkę surowca w niemczech - Znaczny wzrost cen

  2021-02-25 10:26:07

  zagraniczne

 Zredukowano nadwyżkę surowca w niemczech - Znaczny wzrost cen
 
Zredukowano nadwyżkę wieprzowiny w niemczech - Znaczny wzrost cen
Zatłoczenie zostało rozwiązane do tego stopnia, że ​​nie obciąża już rynku. Notowania VEZG wzrosły o 9 centów do 1,30 euro za kg masy ubojowej. Odnawialna podaż świń rzeźnych pozostaje niska, a rynek ponownie się uruchamia.
Ze względu na niską podaż świń w okresie dorastania i zwiększoną działalność ubojową w wielu regionach ograniczono już ilość świń rzeźnych. Odstępstwa można zobaczyć tylko na południu i wschodzie, ale w najbliższych sytuacja będzie podobna. W ubiegłym tygodniu zator zmniejszył się o 160 000 zwierząt. Do końca tego tygodnia do uboju trafi 200 000 zwierząt w całym kraju. W ten sposób zatłoczenie świń zostało przełamane do tego stopnia, że ​​nie wywiera już żadnej presji na rynek. Ponadto wiele tuczników nie spieszy się z wprowadzeniem na rynek w oczekiwaniu na wzrost cen. Oczekiwania te zostały dzisiaj wzmocnione przez znaczny wzrost ceny VEZG z 9 centów do 1,30 euro za kg SG.
Liczby jako ważna podstawa komunikacji z politykami i władzami - koniec z regularnymi raportami o korkach
„Od początku roku zagęszczenie trzody chlewnej zostało rozwiązane przez ubój ponad 800 000 świń. Znacznie zmniejszająca się podaż świń rzeźnych jest w dużej mierze odpowiedzialna za szybką redukcję ”, powiedział ekspert ds. rynku ISN Klaus Kessing. „Jesteśmy teraz w końcu gotowi, aby zatrzymać cotygodniowe raporty o stanie zatorów świń. W ciągu ostatnich kilku miesięcy byliśmy w stanie wykorzystać te fakty, aby uczynić dyskusję bardziej obiektywną, a tym samym przeciwdziałać ograniczeniom umotywowanym politycznie w uboju świń. Dzięki naszym liczbom obawy hodowców trzody chlewnej stały się bardzo jasne - w związku z tym ograniczenia w rzeźniach zostały ostatecznie wprowadzone z niezbędną profesjonalną oceną - na tyle, na ile jest to konieczne z punktu widzenia ochrony pracowników, ale tak mało, jak to możliwe, aby zbytnio nie ograniczać uboju ”, wyjaśnia dyrektor zarządzający ISN dr. Torsten Staack. I na koniec: „Ze względu na obecnie rozbrojoną sytuację awaryjną nie jest już potrzebny regularny raport o stanie zatoru. Oczywiście mamy nadzieję, że tak będzie w przyszłości.
Internetowa giełda świń rusza ponownie
Po około pięciomiesięcznej przerwie we wtorek 2 marca 2021 r. O godzinie 14:00 po raz pierwszy odbędzie się aukcja Internetowej Giełdy Świni (ISB). Zostało to zawieszone na czas nieokreślony na początku września, ponieważ sytuacja koronowa w związku z pierwszym przypadkiem afrykańskiego pomoru świń u dzików w Niemczech oznaczała, że ​​„normalne” wydarzenia rynkowe nie były już możliwe. „Nasz ISB obsługuje rynek kasowy. Aukcje mają zatem sens tylko wtedy, gdy rynek działa. I tak nie było w ciągu ostatnich kilku miesięcy” - wyjaśnia dyrektor zarządzający ISW Matthias Quaing, a następnie „To się w końcu znowu zmienia. Zlikwidowano zatory. W związku z niską podażą odnawialną znowu możliwy jest handel trzodą chlewną na wolnym rynku. Dlatego znowu zaczyna się Internetowa Giełda Świni. Dzisiejszy wzrost ceny VEZG wyraźnie podkreśla: coś działa”.