Pigro News

Import wieprzowiny do Chin osiąga rekordowy poziom

  2021-04-21 15:16:04

  zagraniczne

Import wieprzowiny do Chin osiąga rekordowy poziom
Import wieprzowiny w Chinach osiągnął rekordowy poziom w związku z obawami o dostawy po odrodzeniu się afrykańskiego pomoru świń u największego konsumenta i producenta na świecie.
Według danych celnych w niedzielę, przesyłki przychodzące wzrosły o 16% w porównaniu z rokiem poprzednim do 460 000 ton, zwiększając również łączny import mięsa do rekordowego poziomu. Dane pokazały, że zakupy w pierwszym kwartale wzrosły o 22% do 1,16 mln ton.
Rekordowy import największego konsumenta świata
Stada świń mogły skurczyć się nawet o 30% od listopada, powiedział Pan Chenjun, starszy analityk ds. Zwierząt gospodarskich w Rabobank, ponieważ choroby, w tym nowe szczepy afrykańskiego pomoru świń, nawiedziły gospodarstwa w kraju. Pan szacuje, że zapasy wieprzowiny mogą obecnie wynosić od 60% do 70% normalny.
Według National Bureau of Statistics, pod koniec marca krajowa inwentaryzacja trzody chlewnej wyniosła 415,95 mln, o około 30% więcej niż rok wcześniej. To dla porównania z 411 milionami świń na koniec pierwszego kwartału 2017 roku, co wskazuje, że liczba powróciła do poziomu sprzed wybuchu śmiertelnej choroby świń w 2018 roku, jak pokazują dane biura.
Import, napędzany częściowo przez zakupy państwowe, pozostanie silny w maju, ponieważ handlowcy przewidują odbicie krajowych cen wieprzowiny, które ostatnio spadały częściowo w wyniku wyprzedaży przez hodowle trzody chlewnej, powiedział Lin Guofa, starszy analityk w Bric Agriculture Group.