Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /index.php:1) in /index.php on line 3
Pigro.pl - Sprzedaż – import: warchlaków, loszek z Danii, Holandii.


Pigro News

Danish Crown, zmniejsza zatrudnienie, a afrykański pomór świń ogranicza możliwości eksportowe

  2021-04-28 12:15:07

  zagraniczne

Danish Crown, zmniejsza zatrudnienie, a afrykański pomór świń ogranicza możliwości eksportowe
Danish Crown, największy w Europie eksporter wieprzowiny, planuje zwolnić nawet 100 miejsc pracy w rzeźni w Niemczech, ponieważ wybuch afrykańskiego pomoru świń (ASF) z września 2020 r. nadal uniemożliwia firmie eksportowanie wieprzowiny poza Unię Europejską (UE) , donosi Just Food.
Ta rzeźnia znajduje się w gminie Boizenburg, około 40 mil na wschód od Hamburga. Oprócz UE, ten obiekt jest wysyłaa do Japonii, która zakazała importu niemieckiej wieprzowiny z powodu wybuchu ASF.
Per Laursen, szef produkcji wieprzowiny w Danish Crown, powiedział Just Food, że uzyskanie akceptowalnych cen w Europie na produkty z ich zakładu w Boizenburgu było trudne. Bez oznak zmiany sytuacji musieli podjąć trudną decyzję o zmniejszeniu produkcji o połowę, zamknięciu jednej zmiany i zwolnieniu 100 pracowników.
Po pojawieniu się ASF w Niemczech firma ogłosiła, że ​​zatrudnia setki pracowników w swoich zakładach przetwórstwa wieprzowiny w Danii w okresie dużego popytu ze strony krajów takich jak Chiny i Japonia.