Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /index.php:1) in /index.php on line 3
Pigro.pl - Sprzedaż – import: warchlaków, loszek z Danii, Holandii.


Pigro News

Niemcy otrzymują pozytywne sygnały z Chin w sprawie złagodzenia zakazu importu wieprzowiny

  2021-04-29 14:04:25

  zagraniczne

Niemcy otrzymują pozytywne sygnały z Chin w sprawie złagodzenia zakazu importu wieprzowiny
Niemcy otrzymują pozytywne sygnały z Chin w sprawie złagodzenia zakazu importu wieprzowiny
Niemcy mają nadzieję na postęp w wysiłkach na rzecz przekonania Chin do złagodzenia zakazów importu niemieckiej wieprzowiny nałożonych po wykryciu afrykańskiego pomoru świń, powiedział w środę niemiecki minister rolnictwa.
Chiny i inni nabywcy wieprzowiny zakazali importu niemieckiej wieprzowiny we wrześniu 2020 r. po pierwszym przypadku ASF w Niemczech, co spowodowało wzrost cen chińskiej wieprzowiny i spadek cen w Niemczech.
W środę Niemcy ponowiły wniosek o regionalizację zakazów importu wieprzowiny przez Chiny w konsultacjach międzyrządowych między Niemcami a Chinami - podało ministerstwo.
Oznaczałoby to zaprzestanie importu wieprzowiny z regionu kraju, w którym wykryto ASF, ale nie całkowity zakaz sprzedaży z całego kraju. ASF stwierdzono tylko u dzików, a nie zwierząt hodowlanych, w niektórych częściach wschodnich Niemiec.
Eksperci z rządów Niemiec i Chin będą w najbliższej przyszłości przeprowadzać więcej rozmów na temat koncepcji regionalizacji w celu umożliwienia wznowienia eksportu wieprzowiny z niemieckich regionów wolnych od ASF, powiedziała niemiecka minister rolnictwa Julia Kloeckner.
„To pozytywny sygnał i ważny krok w kierunku wznowienia dostaw niemieckiej wieprzowiny” - powiedział Kloeckner. „Z ufnością podchodzę do negocjacji, są one ważnym krokiem”.
Podczas konsultacji Niemcy podkreśliły, że ASF występował w dwóch wschodnich landach wśród dzików, bez przypadków wśród zwierząt hodowlanych - powiedziała.
Inne kraje uzgodniły koncepcje regionalizacji importu niemieckiej wieprzowiny.
Około 1035 przypadków ASF wystąpiło w dwóch wschodnich stanach Brandenburgii i Saksonii, wszystkie u dzikich zwierząt w pobliżu granicy z Polską, gdzie choroba jest szeroko rozpowszechniona.
Niemieckie ceny wieprzowiny w tym roku były stabilne. Inne kraje UE, w tym Hiszpania i Dania, zwiększyły eksport do Chin i innych krajów w Azji, otwierając możliwości sprzedaży niemieckiej wieprzowiny w Unii Europejskiej.