Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /index.php:1) in /index.php on line 3
Pigro.pl - Sprzedaż – import: warchlaków, loszek z Danii, Holandii.


Pigro News

Podsumowanie kwietnia: co nowego w świecie świń?

  2021-05-04 15:24:30

  zagraniczne

Podsumowanie kwietnia: co nowego w świecie świń?
Podsumowanie kwietnia: co nowego w świecie świń?
Kwiecień 2021 był miesiącem, w którym światowe firmy zajmujące się żywieniem trzody chlewnej uruchomiły inicjatywy internetowe, obejmujące kalkulatory, bazy danych i serię seminariów internetowych.
AB Vista uruchamia internetowy kalkulator błonnika pokarmowego
AB Vista uruchomiła bezpłatne narzędzie wspomagające tworzenie diety zwierząt. Kalkulator błonnika pokarmowego wykorzystuje średnie wartości światowych surowców do obliczenia zawartości błonnika w gotowej paszy dla zwierząt. Użytkownik może wprowadzić do 28 różnych surowców, wraz z całkowitym dziennym spożyciem w kg, aby pokazać skład błonnika paszy, jak również dzienne spożycie błonnika.
Evonik uruchamia bazę danych surowców paszowych AminoDat 6.0
Niemiecka firma chemiczna Evonik uruchomiła bazę danych surowców paszowych AminoDat 6.0. Zawiera ponad 900 000 wyników analitycznych z ponad 18 000 próbek ponad 500 surowców, z których można komponować paszę dla zwierząt. Wraz z wprowadzeniem nowego produktu firma może udostępniać wyniki w postaci aplikacji internetowej kilka razy w roku.
Webinaria Zinpro dotyczące zarządzania zmiennością masy urodzeniowej prosiąt
Zinpro było gospodarzem 2 webinariów poświęconych najnowszym badaniom w dziedzinie zarządzania i interwencji żywieniowych, aby pomóc hodowcom trzody chlewnej zmniejszyć ekonomiczne konsekwencje prosiąt o niskiej masie urodzeniowej. Dietetyk świń, dr Christof Rapp, praktykujący trzodę chlewną, Marrina Schuttert i adiunkt, dr Anja Varmløse Strathe, omówili rolę postępu genetycznego i zwiększania liczebności miotu, korelację między masą urodzeniową miotu a przeżyciem oraz odżywianiem loch.
Menon’s MrFeed zyskuje certyfikat UE
Menon Renewable Products uzyskał certyfikat UE dla swojego składnika pasz, MrFeed, który umożliwia sprzedaż produktu hodowcom w całej Europie. Firma ogłosiła również, że badanie świń paszowych wykazało, że diety świń zawierające MrFeed Pro50 Sw, funkcjonalny składnik paszy, wykazały zmniejszoną śmiertelność i zmniejszoną potrzebę leczenia choroby bez użycia antybiotyków.
Nutreco publikuje swój raport zrównoważonego rozwoju 2020
Firma Nutreco opublikowała swój internetowy Raport o zrównoważonym rozwoju 2020, który oficjalnie podsumowuje wizję zrównoważonego rozwoju 2020 i przedstawia strategię na następne 5 lat, RoadMap 2025. Skupia się na 3 głównych filarach: zdrowiu i dobrobycie, klimacie i cyrkularności oraz dobrym obywatelstwie.
Wietnamska nagroda dla Charoen Pokphand Foods
Tajski agrobiznes Charoen Pokphand Foods zdobył złotą nagrodę w ramach Vietnam National Quality Awards 2020 i pozostałych 5 National Quality Awards w latach 2019-2020 za swoje wysiłki na rzecz poprawy jakości produktów i przyczynienia się do rozwoju nowoczesnego i zrównoważonego rolnictwa w kraju.
 
Ponadto Charoen Pokphand Cambodia inwestuje ponad 67 milionów dolarów w produkcję bydła, przetwórstwo żywności i rzeźnie w tym kraju Azji Południowo-Wschodniej. Zostało to ujawnione przez ministerstwo rolnictwa Kambodży. CP ma już 2 zakłady w Kambodży, produkujące mięso i paszę. Celem jest rozszerzenie produkcji zwierzęcej o hodowlę kontraktową.
Lanxess finalizuje przejęcie Theseo
Specjalistyczna firma chemiczna Lanxess sfinalizowała przejęcie francuskiej grupy Theseo, producenta rozwiązań w zakresie zdrowia zwierząt i bioasekuracji. Nowe przedsiębiorstwa zostaną zintegrowane z jednostką biznesową „produkty do ochrony materiałów”. Firma dodaje również do tego portfolio produkty do zwalczania szkodników oraz żywienia i dobrostanu zwierząt. Wiadomość o negocjacjach w sprawie przejęcia nadeszła w styczniu 2021 roku.
Kompletny system filtracji wody dla zwierząt gospodarskich
Holenderska firma Total Water Care wprowadziła zamontowany na płozach system filtracji wody, kompleksową koncepcję zapewniającą czystą, świeżą i smaczną wodę pitną dla zwierząt gospodarskich. Waterkid oczyszcza żelazo, mangan i twardość wody na odpowiednim poziomie.
 
Pierwszy skruber powietrza Porcus firmy Big Dutchman we Włoszech
Eksperci ds. Kontroli klimatu z Inno + opracowali nowy sposób chłodzenia inwentarza żywego w oborach dla świń i drobiu, aby uzyskać optymalny klimat dla zwierząt przez cały rok. W okresie zimowym dopływające powietrze jest wstępnie podgrzewane za pomocą energii odzyskanej z płuczek powietrza, a na lato Inno + opracowało nową koncepcję chłodzenia specjalnie do chłodzenia porodówek i stajni hodowlanych.
W marcu firma macierzysta Inno +, Big Dutchman, zainstalowała pierwszy skruber powietrza Porcus we Włoszech na farmie w Treviso, w której przebywa 2400 macior. Płuczka powietrza zmniejszy ilość zapachów z farmy.