Pigro News

Podsumowanie czerwca: Co nowego w świecie świń?

  2021-06-25 15:19:03

  zagraniczne

Podsumowanie czerwca: Co nowego w świecie świń?
Szereg nowych produktów dla producentów trzody chlewnej trafił na rynek w czerwcu 2021 r., w tym różne produkty zdrowotne dla świń. Dodatkowo: Charoen Pokphand Foods pomaga filipińskiemu przemysłowi trzody chlewnej i zarówno Novus, jak i Verba mają powody do świętowania w tym roku.
Livisto wprowadza Tullavis w Europie
Tullavis, obecnie wprowadzony na rynek w Europie przez firmę farmaceutyczną Livisto, to długo działający roztwór tulatromycyny dla świń do wstrzykiwań w dawkach 25 mg/ml i 100 mg/ml. Według firmy tulatromycyna wykazuje szybkie wchłanianie, dystrybucję i biodostępność w tkance płucnej oraz wykazuje działanie przeciwdrobnoustrojowe przeciwko patogenom układu oddechowego, w tym M. hyo, H. parasuis, A. pleuropneumoniae, P. multocida i B. bronchiseptica.
Berg + Schmidt opracowuje dodatek paszowy dla bioasekuracji
Niemiecka firma Berg + Schmidt zajmująca się żywieniem zwierząt opracowała gamę produktów LipoVital, składającą się z odżywczych dodatków paszowych, które wspomagają zdrowie jelit i układ odpornościowy zwierząt gospodarskich oraz zmniejszają poziom patogenów. Składniki oparte są na różnych monoglicerydach, średniołańcuchowych kwasach tłuszczowych i średniołańcuchowych trójglicerydach, więc jest to naturalny środek bioasekuracji.
SwineTech wprowadza PigFlow
Firma SwineTech z siedzibą w USA, zajmująca się technologiami rolnymi, wprowadziła PigFlow, która według firmy jest pierwszą na świecie cyfrową platformą zarządzania siłą roboczą i trzodą chlewną, mającą na celu poprawę przeżywalności stada i usprawnienie wydajności pracy. Platforma umożliwia producentom wdrażanie, śledzenie i dostosowywanie procesów w gospodarstwie z dowolnego miejsca w dowolnym czasie.
Zoetis wprowadza CircoMax Myco przeciwko PCV2
Zoetis uruchomił CircoMax Myco w UE. Według firmy szczepionka jako jedyna zawiera 2 genotypy cirkowirusa świń typu 2 (PCV2), zapewniając szersze pokrycie przeciwko PCV2 i łączną ochronę przeciwko PCV2 i Mycoplasma hyopneumoniae.
ABN opracowuje paszę dla wysokoplennych loch
Brytyjski producent mieszanek paszowych dla trzody chlewnej i drobiu, ABN, opracował nową gamę pasz dla hodowców trzody chlewnej, Delta Nutrio, która według firmy spełnia podwyższone wymagania żywieniowe wysokoplennych loch. Produkt został wprowadzony na rynek brytyjski 1 maja 2021 roku.
PIC do wdrożenia technologii płodnej
PIC wdraża nową technologię Fertiboar w swojej największej fermie rozmnażania knurów w Niemczech. Technologia ta daje możliwość przewidywania jakości nasienia knura na podstawie pomiarów USG jąder przed pierwszym pobraniem nasienia w celu identyfikacji knurów o najlepszej jakości nasienia i wybrania knurów do umieszczenia w Centrach Transferu Genów.
PIC, wraz z AgroVision, ogłosili również wdrożenie opartej na chmurze wymiany danych między PICtraq, genetyczną bazą danych używaną do przechowywania informacji o milionach świń, a PigVision, internetowym systemem zarządzania porodem do końca fermy AgroVision. Ta wymiana danych zapewnia użytkownikom zautomatyzowaną wymianę danych o wszystkich wydarzeniach hodowlanych potrzebnych do obliczenia wartości.
Partnerzy CPF na Filipinach ożywiają przemysł wieprzowy
Podpisano porozumienie między CPF Filipiny a Bankiem Rozwoju Filipin w celu wsparcia Departamentu Rolnictwa w ożywieniu krajowego przemysłu trzody chlewnej poprzez „Swine Rehabilitation, Repopulation and Recovery Credit” lub program Swine R3, który będzie finansował bio- zabezpieczone projekty rolnicze.
BI: Sztuczna inteligencja do wykrywania chorób
Firma Boehringer Ingelheim, zajmująca się zdrowiem zwierząt, nawiązała współpracę z londyńską firmą Lifebit Biotech, aby wykorzystywać sztuczną inteligencję z wykorzystaniem rzeczywistych danych zebranych z publikacji naukowych i innych otwartych źródeł w celu wykrywania i wczesnego zgłaszania globalnych epidemii chorób, umożliwiając prowadzenie prac badawczo-rozwojowych priorytetowe.
Elanco ogłasza wyjście z 3 zakładów produkcyjnych
Firma Elanco Animal Health zawarła umowę z TriRx Pharmaceuticals na sprzedaż zakładu Shawnee w Kansas w USA oraz zakładu Speke w Wielkiej Brytanii. Firma konsoliduje również działalność produkcyjną w Ameryce Łacińskiej, zaprzestając działalności w zakładzie produkcyjnym w Belford Roxo w Brazylii, przenosząc działalność do swojego zakładu w Santa Clara w Meksyku oraz producenta kontraktowego w Brazylii.
Biogenesis Bagó rozbudowuje swoją bazę antygenów i szczepionek
Firma biotechnologiczna z siedzibą w Argentynie Biogénesis Bagó otworzyła pomieszczenie do kriokonserwacji, które znacznie zwiększa pojemność banku antygenów pryszczycy (FMD). Nowy bank antygenów i szczepionek FMD firmy to strategiczna rezerwa skoncentrowanego antygenu wirusowego kriokonserwowanego w ciekłym azocie, która pozwala firmie wyprodukować wysokiej jakości szczepionkę ratunkową w ciągu 5 do 6 dni.
Tetracore: nowy zestaw testowy FMD
Firma Tetracore ogłosiła, że ​​Centrum Biologii Weterynaryjnej USDA (CVB) wydało licencję na zestaw diagnostyczny VetAlert pryszczycy wirusa pryszczycy (FMDv) RNA. Według firmy jest to jeden z pierwszych licencjonowanych zestawów diagnostycznych FMD, które można wyprodukować na kontynencie amerykańskim, co ma kluczowe znaczenie dla szybkiej reakcji w przypadku epidemii FMD. Zestaw diagnostyczny zapewnia ratownikom pierwszej pomocy w zakresie zdrowia zwierząt narzędzie do łagodzenia skutków epidemii pryszczycy na gospodarkę i dobrostan zwierząt.
Novus International świętuje 30 lat
To była impreza w Novus International, ponieważ 6 czerwca firma zajmująca się dodatkami paszowymi świętowała 30-lecie obecności na światowym rynku pasz białkowych dla zwierząt. Firma została założona w 1991 roku z misją „czynić wyraźną różnicę w zrównoważonym rozwoju, zaspokajając rosnące globalne zapotrzebowanie na odżywianie i zdrowie”.
50-lecie producenta podajników Verba
Kolejna rocznica w 2021 r., kiedy firma Verba, firma produkująca sprzęt do karmienia świń, świętuje 50-lecie istnienia. Holenderska firma została założona w Nijnsel w maju 1971 roku przez hodowcę trzody chlewnej Berta Verbakela, który założył swoją firmę produkującą sprzęt do chowu trzody chlewnej. W chwili obecnej rodzinna firma produkuje ponad 200 różnych rodzajów karmników, gniazd dla prosiąt i paneli do ogrzewania podłogowego. Firma będzie obchodzić jubileusz jeszcze w tym roku.
Adisseo uruchamia międzynarodowy grant badawczy
Grant badawczy Adisseo zaoferuje 1 milion euro przez następne 3 lata na finansowanie projektów badawczych dotyczących niektórych z głównych wyzwań przemysłu paszowego i zachęcanie międzynarodowych laboratoriów do współpracy. Wstępnie wybrane projekty badawcze zostaną ogłoszone do końca lipca 2021 r.
Hamlet Protein bierze udział w chińsko-duńskim okrągłym stole
Hamlet Protein wzięło udział w chińsko-duńskim spotkaniu przy okrągłym stole, które skupiło się na możliwościach dla przemysłu trzody chlewnej w zakresie poprawy wydajności, jakości i zdrowia zwierząt w produkcji trzody chlewnej. Gospodarzem wydarzenia była Ambasada Danii w Chinach i powitali uczestników z rządu, środowisk akademickich, duńskiego i chińskiego przemysłu.
Nutreco przejmie Bigsal Nutrição Animal w Brazylii
Nutreco podpisało umowę nabycia Bigsal, brazylijskiej firmy zajmującej się żywieniem zwierząt z siedzibą w Rondônia, od spółki zależnej HIG Capital, alternatywnej firmy inwestycyjnej. Przejęcie wzmocni pozycję działu żywienia zwierząt Nutreco, Trouw Nutrition, na rynku brazylijskim.
Kent Nutrition dystrybuuje Chromax firmy Nutrition2121
Firma Nutrition21 nawiązała współpracę z Kent Nutrition Group, producentem pasz dla zwierząt z siedzibą w stanie Iowa. Kent Nutrition Group zostanie wyłącznym dystrybutorem Chromax chromium tripcolintae w paszach dla trzody chlewnej.
Rozdrabniacz tusz do utylizacji trzody chlewnej
Opatentowany produkt, rozdrabniacz tusz opracowany przez ACCS i Perozin, rozdrabnia martwe świnie przed przekazaniem do biofermentatora lub kompostownika. Maszyna zamienia martwe zwierzę w pastę. Dzięki rozdrabniaczowi robotnik rolny nie będzie już musiał ręcznie rozczłonkowywać martwego zwierzęcia, aby przyspieszyć proces rozkładu.
Rosja: Agros 2021 przyciąga ponad 6000 rolników
Ponad 6000 profesjonalnych rolników odwiedziło DLG Agros, międzynarodowe targi hodowli zwierząt, hodowli i produkcji pasz w Rosji. Drzwi otworzyły się w Moskwie w dniach 18-20 maja 2021 roku, przyciągając producentów i dostawców z Rosji i 22 innych krajów.