Pigro News

Kontrakty terminowe na żywą wieprzowe w Chinach

  2021-07-05 11:04:33

  zagraniczne

Kontrakty terminowe na żywą wieprzowe w Chinach
Kontrakty terminowe na żywą wieprzowe w Chinach osiągają cotygodniowe minimum, ponieważ duża podaż waży na cenach
Kontrakty terminowe na świnie na Dalian Commodity Exchange spadły o 3,5% do 18,595 juanów (2 869,02 USD) za tonę na zakończenie piątkowej popołudniowej sesji giełdowej.
Kontrakt, który został uruchomiony w styczniu tego roku, stracił jedną trzecią swojej wartości od maja, śledząc słabe ceny żywca wieprzowego i duże ilości ciężkich świń wysyłanych na ubój.
Ceny odbiły się w zeszłym tygodniu i wzrosły do ​​najwyższego tygodniowego poziomu 19 800 juanów za tonę w poniedziałek, ponieważ liczba dużych świń na rynku spadła, a ostatnie komunikaty podmiotów państwowych wzmocniły zaufanie rynku.
Analitycy spodziewali się jednak, że odbicie na rynku będzie trendem krótkoterminowym, ponieważ podaż wieprzowiny w Chinach nadal przewyższa popyt.
„Odbicie nastąpiło z powodu długiego pozycjonowania funduszy na rynku kontraktów terminowych, ale (sytuacja) podaży i popytu na wieprzowinę nie uległa zmianie. Zatem odbicia nie będą trwały długo” – powiedziała Rosa Wang, analityk z firmy doradczej JCI.
„Obecnie nie sprzyja to ciągłej podwyżce cen. Podaż wieprzowiny i innego mięsa pozostaje obfita, ale popyt jest stosunkowo słaby”.
Ceny wieprzowiny w Chinach, największym światowym konsumencie wieprzowiny, spadły o ponad połowę od początku roku, ponieważ produkcja krajowa gwałtownie wzrosła, a na rynek trafiły ogromne ilości importowanej wieprzowiny.
Ceny wieprzowiny są również zazwyczaj niskie w miesiącach letnich, kiedy popyt na wieprzowinę jest niższy.