Pigro News

Co nowego w świecie świń?

  2019-11-06 14:38:01

  zagraniczne

Co nowego w świecie świń?

Co nowego w świecie świń?
Coraz częściej firmy ujawniają swoje rozwiązania w walce z afrykańskim pomorem świń. Różne firmy podjęły działania, aby przedstawić swoją rolę w zakresie poprawy rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa biologicznego.

Składnik keminowy: przeciwko ASF w paszy.
Producent składników, Kemin, złożył tymczasowe zgłoszenie patentowe w USA, twierdząc, że kompozycja obecna w płynie Sal Curb RM E może silnie hamować aktywność wirusobójczą wirusa afrykańskiego pomoru świń po zastosowaniu z paszą dla zwierząt. Połączenie formaldehydu i kwasów organicznych podobno zaburza otoczkę wirusa, co skutkuje skuteczną kontrolą, zmniejszając potencjalną infekcję u zwierząt poprzez paszę jako wektor.

Ahram wprowadza system diagnostyczny ASF.
Ahram Biosystems wprowadził system ASF Fast POCT do diagnozy na miejscu afrykańskiego pomoru świń (ASF). Czas realizacji diagnozy wynosi zaledwie 40 minut. Proces ekstrakcji DNA zostaje zastąpiony prostym etapem lizy, a diagnostyka PCR w czasie rzeczywistym jest zakończona w ciągu 25 minut przy użyciu urządzenia PCR Palm PCR S1 / S1e w czasie rzeczywistym. Połączenie zestawu szybkiego POCT ASF i urządzenia Palm PCR S1 / S1e oferuje gotowy do użycia system.

EW Nutrition otwiera zakład produkcyjny w Chinach.

Niemiecka EW Nutrition otworzyła swój nowy zakład produkcyjny w Chinach, aby przybliżyć swoje produkty chińskim klientom i wspierać produkcję wolną od antybiotyków. Nowa placówka jest kolejnym krokiem w rozwoju EWN Biotechnology Shanghai i będzie produkować 3 linie produktów firmy, które będą stanowić odpowiedź EW Nutrition na problemy zdrowotne jelit i układu oddechowego, a także zarządzanie ryzykiem toksyn.


Cargill: Laboratorium innowacji na University of Illinois
Park badawczy będzie siedzibą najnowszego Laboratorium Innowacji Cargill, które pozwoli uczniom skoncentrowanym na rozwiązywaniu największych światowych wyzwań w systemach żywności i rolnictwa, uzyskać nową przestrzeń do testowania swojej wiedzy. Z kolei Innovation Lab zapewnia Cargill utalentowanych studentów inżynierii oprogramowania i inżynierii danych oraz absolwentów gotowych do modernizacji rolniczych łańcuchów dostaw i systemów żywności.

Quartes i Agrifirm łączą siły.
Belgijska firma zajmująca się produkcją mieszanek paszowych Quartes będzie ściśle współpracować z Agrifirm w celu wymiany wiedzy. Transakcja ostatecznie doprowadzi do przejęcia przez Royal Agrifirm Group. Quartes ma zakłady w belgijskich miastach Roeselare, Hasselt i Deinze, a także jest właścicielem spółki rolniczej AgriActive.

Hog Slat otwiera nowy sklep w Utah.
Hog Slat, producent sprzętu dla zwierząt gospodarskich, otworzył nowy sklep o powierzchni 465 m2 w Beaver, UT, USA. W sklepie dostępna jest pełna linia urządzeń do produkcji trzody chlewnej i drobiu, w tym urządzenia do wentylacji i karmienia.

SwineTech zdobywa nagrodę za innowacyjność
Czas na wieści na temat rolnictwa precyzyjnego: amerykański start-up SwineTech jest jednym z laureatów nagrody Thrive-Forbes Innovation Icon Award 2019. SwineTech to firma, która wykorzystuje rozpoznawanie głosu w swoim urządzeniu SmartGuard, aby wprowadzać innowacje w porodach dla branży trzody chlewnej. Firma otrzyma od SVG Ventures inwestycję w wysokości 100 000 USD, a także reklamę w numerze magazynu Forbes..

Transport Genie testuje inteligentny czujnik dobrostanu świń

Luckhart Transport z Ontario, firma transportowa, rozpoczęła testy inteligentnego systemu monitorowania opartego na czujnikach opracowanego przez kanadyjskiego dewelopera agrotechnicznego Transport Genie, w celu ochrony zdrowia i dobrostanu zwierząt podczas transportu. Czujniki monitorują warunki mikroklimatu w przyczepach i wykorzystują technologię blockchain do przechowywania i udostępniania tych informacji w czasie rzeczywistym. W międzyczasie firma nawiązała współpracę z kanadyjską koalicją zdrowia zwierząt w ramach krajowej współpracy badawczej przy 2-letnim projekcie mającym na celu dalsze testowanie technologii inteligentnych czujników firmy w rzeczywistych warunkach.

Porcus uruchamia aplikację do ugryzień ogonów.
Duńska firma weterynaryjna dla świń Porcus uruchomiła bezpłatną aplikację, która może pomóc producentom świń w spełnieniu wymagań dotyczących dokumentacji gryzienia ogonów. UE wymaga, aby producenci udowodnili dostawcom, jeśli występuje problem z gryzieniem ogonów. Aplikacja pozwala robić zdjęcia przez smartfon, w tym z danymi GPS. Aplikacja o nazwie „Porcus” jest dostępna w języku duńskim, angielskim, niemieckim i polskim i można ją pobrać ze sklepu App Store oraz Google Play.

Intracare przyznał certyfikat Intra Hydrocare.
I więcej nowości związanych z produktem: Intracare Intra Hydrocare uzyskała certyfikat NSF / ANSI
60, amerykańskiego krajowego standardu chemikaliów do uzdatniania wody pitnej. Aby uzyskać certyfikat NSF / ANSI 60, Intra Hydrocare została poddana rygorystycznym testom i ocenom w celu sprawdzenia, czy produkt spełniał wymagania w zakresie uzdatniania wody pitnej dla ludzi i zwierząt.

BASF wprowadza na rynek nowe rodentycydy do użytku w gospodarstwach.
BASF ogłosił wprowadzenie nowego rodentycydu Storm Ultra Secure, który zawiera
25 ppm substancji czynnej flokumafenu. Produkt stosuje się do przygotowania magazynów upraw, aby zapobiec inwazji gryzoni i innych szkodników. Według firmy udowodniona smakowitość pokazuje, że nowa przynęta 25 ppm jest bardzo skuteczna.

Wpływ Norel Print-Arome.
Badanie oparte na produkcie Norel Print-Arome miało na celu ocenę wpływu prenatalnej i poporodowej ekspozycjI produktu na parametry wydajności i biegunkę po 2 tygodniach po odsadzeniu. Pomimo nieistotnych różnic w parametrach wydajności, takich jak średnie dzienne spożycie paszy i średni dzienny przyrost, w tym badaniu efekt nadruku znacznie zmniejszył występowanie biegunki.

Animine rozpoczyna program badawczy ZnO.
Przejdźmy do aktualizacji R&D. Animine ogłosiło
3-letni program badawczy przed oficjalnym unijnym zakazem stosowania tlenku cynku (ZnO) w dietach dla prosiąt w 2022 roku. We współpracy z głównymi uniwersytetami europejskimi, projekt ten zbada sposób działania HiZox, wzmocnionego źródła ZnO, który może być włączony do premiksów w niskiej dawce. Animine i Europejska Federacja Nauk o Zwierzętach (EAAP) były również gospodarzem 3 Akademii Animine we Francji. Dwudniowa międzynarodowa konferencja naukowa zgromadziła ponad 100 dietetyków zwierząt. Prezentacje koncentrowały się na aktualnych wyzwaniach w produkcji zwierzęcej.

Współpraca Zoetis i Texas A&M University.
Zoetis podpisał umowę z Uniwersytetem Texas A&M w sprawie utworzenia centrum chorób transgranicznych i chorób wschodzących w celu przyspieszenia rozwoju szczepionek przeciwko chorobom transgranicznym i nowo powstającym, przy czym początkowym celem są szczepionki przeciwko pryszczycy. W ramach umowy Zoetis utworzy poza biurem kampus bezpieczeństwa o powierzchni 1.180 m2. Oczekuje się, że obiekt zostanie uruchomiony w połowie 2020 r. Z FMD.

Współpraca Bayer Animal Health i VLPbio.
Bayer Animal Health i VLPbio podpisały globalną umowę o współpracy w celu opracowania nowej generacji rozwiązań immunoterapeutycznych w dziedzinie medycyny weterynaryjnej w celu wywołania specyficznych odpowiedzi immunologicznych na ukierunkowane choroby zwierząt. Współpraca ma na celu opracowanie nowych produktów do zapobiegania i leczenia chorób zwierząt.

ICC Brazylia współpracuje z lokalną farmą w celu testowania produktów.
Partnerstwo między ICC Brazylia a farmą z około 1700 świń w pobliżu São Paulo ma na celu wykazanie skuteczności produktów żywieniowych dla zwierząt w praktyce. Partnerstwo pozwoli ICC na prowadzenie zaawansowanych badań naukowych związanych z ich produktami. Eksperymenty przeprowadzone w rzeczywistych warunkach polowych poprawiają wiarygodność wyników eksperymentu.

Impreza Delacon.
Delacon zainaugurował pierwszą edycję imprezy Delacon Phytogenic Connection w Singapurze, aby połączyć interesariuszy z branży od pasz do żywności. Prawie
100 uczestników z 22 krajów omówiło najważniejsze trendy, w tym cyfryzację, zrównoważony rozwój i najnowsze innowacje w produkcji zwierzęcej i przemyśle paszowym.

Hamlet Protein organizuje seminaria techniczne w Wietnamie.
Hamlet Protein wraz z lokalnym dystrybutorem Jebsenem i Jessenem zorganizowali
2 seminaria techniczne w Wietnamie. Uczestnicy zastanawiali się, w jaki sposób mączka mięsno-kostna w paszach zwierzęcych jest jednym z powodów szybkiego rozprzestrzeniania się chorób, takich jak afrykański pomór świń, i dyskutowali nad zastąpieniem białka zwierzęcego w paszach dla prosiąt wysokostrawnym białkiem roślinnym, takim jak białko sojowe poddane działaniu enzymu.

Nutreco ogłasza Nagrodę Młodych Naukowców.
Nutreco ogłosiło Nagrodę Młodych Naukowców, która ma na celu wyróżnienie wybitnych wysiłków badawczych w celu sprostania wyzwaniu, jakim jest wytwarzanie wystarczającej ilości żywności dla rosnącej populacji na świecie. Rozwiązania tego wyzwania będą musiały być systemowe i zrównoważone, obejmując różne systemy rolnicze na naszej planecie. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 12 000 EUR, zdobywca drugiego miejsca w nagrodę pieniężną w wysokości 8 000 EUR, a student z trzeciego miejsca - nagrodę pieniężną w wysokości 5000 EUR.
W międzyczasie firma przejęła również południowoafrykańską firmę zajmującą się premiksami Animal Nutrition and Health, a także podpisała umowę przejęcia firmy Cargill w zakresie mieszanek paszowych w Portugalii.

BI ogłasza zwycięzców nagrody PRRS Research Award
Boehringer Ingelheim uhonorował 3 zwycięskie propozycje badań finansowane kwotą 25 000 EUR w ramach nagrody European PRRS (European Reproductive and Respiratory Syndrome). Zwycięzcami są Yanli Li, Hiszpania, Lars Erik Larsen, Dania; oraz Gerard Eduard Martín Valls, Hiszpania.

Farma badawcza Novus w Missouri świętuje 10 lat
W październiku pracownicy Novus zebrali się na farmie badawczej Green Acres w Missouri w USA, aby świętować dziesięć lat odkryć naukowych, które stały się możliwe dzięki tej placówce. Farma została otwarta w
2009 roku i od tamtej pory zaopatruje przemysł hodowli zwierząt w rozwiązania w zakresie badań i dodatków paszowych. Gospodarstwo o powierzchni 38 ha prowadzi 40-50 badań naukowych rocznie. W ramach tych prób badano takie tematy, jak bezpieczeństwo żywności, produkcja bez antybiotyków i optymalizacja wydajności zwierząt.

Konwersja emisji metanu z chlewni na energię.

Smithfield Foods i Dominion Energy rozpoczynają największy projekt odnawialnego gazu ziemnego w Karolinie Północnej, USA, poprzez swoje wspólne przedsięwzięcie, Align Renewable Natural Gas (RNG). Pozwoli to wychwycić emisje metanu z hodowli trzody chlewnej i przekształcić je w RNG w celu zasilania domów i przedsiębiorstw. Po zakończeniu projekt wygeneruje wystarczającą ilość energii, aby zasilić ponad 3500 domów rocznie.

Cedrob Porty – chłodnia w polskim porcie.
Podpisano wstępne porozumienie między Zarządem Portu Gdańsk a polskim producentem mięsa, Cedrobem Porty, na budowę chłodni do przechowywania mięsa - głównie drobiu i wieprzowiny - przeznaczonego na eksport. Firma przeznaczy około 2,5 mln USD na obiekt, który będzie miał pojemność około 30 000 palet, co czyni go największym terminalem kontenerowym na Morzu Bałtyckim. Zakończenie planowane jest na drugą połowę 2021 r.