Pigro News

Pomimo Corony transport trzody chlewnej jest nadal możliwy

  2020-03-17 10:37:38

  zagraniczne

Pomimo Corony transport trzody chlewnej jest nadal możliwy
Kontrole graniczne z powodu korony mają niewielki wpływ na transport żywych zwierząt.
Koronawirus stanowi również wyzwanie dla marketingu wieprzowiny, ponieważ zmieniają się przepływy dostaw. Obecne zamknięcia graniczne nie wpływają na transport żywności i import prosiąt.
Dynamika zdarzeń i nowe regulacje związane z koronawirusem raczej nie pozwalają na przewidywanie. Dobrze, że sytuacja marketingowa eksportu wieprzowiny do Azji wydaje się znów łagodzić.
 
Transport trzody chlewnej jest nadal możliwy pomimo Corony.
Wirus nadal utrzymuje świat w napięciu. Życie publiczne w Niemczech staje się coraz bardziej ograniczone. Oprócz tymczasowych zamknięć szkół i ograniczeń w branży gastronomicznej, istnieją również kontrole graniczne z krajami sąsiadującymi - np. Dania, Austria i Francja - zostały ustanowione, a wjazd został poważnie ograniczony. Nie wpływa to jednak na transport towarowy, co jest ważne dla zaopatrzenia. Federalne Ministerstwo Rolnictwa (BMEL) ogłosiło dziś, że nie ma obecnie ograniczeń zdrowotnych zwierząt ze względu na występowanie SARS-CoV-2 w transgranicznym przemieszczaniu zwierząt i produktów zwierzęcych. Oznacza to, że na przykład żywność może być transportowana lub prosięta mogą być nadal importowane.
 
Wirus stanowi wyzwanie dla sektora wieprzowiny.
Kryzys koronowy stanowi jednak również pewne wyzwanie dla sektora wieprzowiny. Z jednej strony istnieją logistyczne wyzwania, które należy pokonać przy eksporcie mięsa, ale z drugiej strony także w niemieckim biznesie. Na przykład tradycyjne spożycie poza domem gwałtownie spada, ale podaż usług dostawy i konsumpcji ponownie rośnie z powodu „zakupów chomika” i zwiększonej konsumpcji w gospodarstwach domowych.
 
Dynamika wydarzeń i nowe przepisy związane z wirusem koronowym raczej nie pozwalają nam przewidzieć jak sytuacja rozwinie się w przyszłości. Dobrze, że sprawa marketingowa eksportu wieprzowiny do Azji wydaje się znów łagodzić.