Pigro News

Podsumowanie maja: Co nowego w świecie świń?

  2020-05-29 12:39:09

  zagraniczne

Podsumowanie maja: Co nowego w świecie świń?
Podsumowanie maja: Co nowego w świecie świń?
Covid-19 odgrywa dużą rolę w aktualizacji biznesowej tego miesiąca. Oczywiście nie można zorganizować kilku wydarzeń. Jednak kilka firm chce skupić się na tym, co jest możliwe. W maju wprowadzono również różne innowacje dla świń.

Ildex Wietnam przełożony na grudzień
Zespół zarządzający Ildex postanowił przełożyć targi Ildex Vietnam w Ho Chi Minh City na 9–11 grudnia 2020 r. W świetle globalnej pandemii Covid-19. „Odraczając wydarzenie do grudnia, spodziewamy się, że wietnamski rynek zostanie w pełni odzyskany, a wydarzenie jest ustawione w idealnym czasie, aby zaspokoić zapotrzebowanie rynku na miesiące spowolnienia” - oświadczył.

Anulowane SPACE utrzymuje wydarzenie nagrody
Chociaż pokaz zwierząt SPACE nie może się odbyć we wrześniu tego roku, nagrody Innov’Space zostaną rozdane jak zwykle. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 15 września - w dniu, w którym w przeciwnym razie pokaz zostałby otwarty. Zgłoszenie nagród jest możliwe do 17 lipca.

Roxell: nowa strona internetowa i nowe partnerstwa
Chociaż Roxell postanowił nie brać udziału w targach w 2020 roku z powodu Covid-19, firma koncentruje się na uruchomieniu nowej strony internetowej i rozwoju nowych relacji na całym świecie. Roxell ogłosił nowych dystrybutorów, a mianowicie Climatec Equipment Services w południowo-zachodniej Wielkiej Brytanii.

Seminaria internetowe Hamlet Protein
W czasach Covid-19 Hamlet Protein był gospodarzem serii wydarzeń online. W Chinach dyrektor techniczny dr Eugene Li mówił o formułowaniu pasz dla prosiąt i nowatorskich sposobach rozwiązania problemu zakazu AGP. Naukowiec behawioralny, dr Ben Tiggelaar, podkreślił, że zmiana zachowania jest kluczem do pomyślnej zmiany organizacji. W USA seminarium internetowe dotyczyło bieżącej sytuacji rynkowej i perspektyw, a dr Tim Fakler przedstawił informacje na temat dostępności składników pasz. Firma odnowiła także współpracę z Jebsen & Jessen w Azji. Umowa obejmuje Tajlandię, Wietnam, Indonezję i Malezję.

Merck Animal Health wprowadza Armatrex
Firma Merck / MSD Animal Health wprowadziła na rynek Armatrex, bakteriostatyczny, natryskowy roztwór przeciwbakteryjny. Ta silanowa czwartorzędowa sól amoniowa ma na celu ochronę przed rozwojem bakterii, grzybów, pleśni i glonów. Produkt zapewnia do 90 dni ochrony przeciwdrobnoustrojowej i może być stosowany w warunkach zwierzęcych i na różnych powierzchniach.

Mycie butów Canarm poprawia bezpieczeństwo biologiczne gospodarstwa
Canarm AgSystems wprowadził nowy system mycia butów. Produkt przeznaczony do czyszczenia butów na zewnątrz chlewni wykonany jest z wytrzymałej stali nierdzewnej z 4 dyszami wysokociśnieniowymi do szybkiego i skutecznego czyszczenia. Produkt pasuje do wszystkich rozmiarów butów i jest samoczyszczący.

Nowa kontrola przepływu paszy dla podajników Big Wheel
Osborne Industries wprowadza nowy system regulacji przepływu paszy dla linii dużych podajników kołowych. Wszystkie standardowe kojce, od odsadzenia do zakończenia i 60-głowicowe podajniki wykończeniowe są dostępne w nowym Feed Flow Control. Ponadto dodatkowa sprężyna umożliwia użytkownikom Big Wheel Feedera łatwe dokonywanie mikro-regulacji wysokości stożka w zbiorniku w dowolnym momencie, nawet jeśli zbiornik jest pełny.

Inno + opracowuje płuczkę powietrzną do kompostowania
Specjalista od skruberów powietrza Inno + wprowadził moduł CompoLiner opracowany dla koncepcji kompostowania Big Dutchman CompoLiner. Moduły te są całkowicie prefabrykowanymi skruberami powietrza w plastikowej obudowie, z wymiarowanymi tak, że jeden moduł może oczyszczać powietrze wywiewane z jednego systemu CompoLiner. Dzięki nowym płuczkom powietrznym można osiągnąć redukcję amoniaku do 90 do 95% i redukcję pyłu o 70%.

Magapor uruchamia nową aplikację
Firma Magapor, zajmująca się sztucznym zapłodnieniem, wydała aplikację dostępną w 18 językach, która będzie służyć jako biblioteka wiedzy aktualizowana w czasie rzeczywistym. Usługi obejmują porównanie parametrów hodowlanych z parametrami ponad 9000 knurów, przegląd trendów reprodukcyjnych i metod pracy na całym świecie oraz bibliotekę publikacji technicznych związanych z rozmnażaniem świń.

MS KiemKill okazał się skuteczny przeciwko ASF
Laboratorium referencyjne OIE przetestowało MS KiemKill MS Schippers - sproszkowany, utleniający, szybko działający środek dezynfekujący do zwalczania wielu bakterii, grzybów, drożdży i wirusów - przeciwko wirusowi afrykańskiego pomoru świń, szczepowi Ba71v. Środek dezynfekujący dezaktywował ASFv powyżej 4,5 log10. Skuteczność produktu została udowodniona przy rozcieńczeniu 1: 799 w 4 ° C w czasie kontaktu 30 minut. W tym stężeniu laboratorium nie zaobserwowało cytotoksyczności.

Fancom wykorzystujący rzeczywistość rozszerzoną
Producent urządzeń dla zwierząt gospodarskich, Fancom, prowadzi badania we współpracy z TNO Leiden i Metaalunie nad potencjalnym zastosowaniem rzeczywistości rozszerzonej w dziale montażu. „Wykorzystanie potencjału AR powinno prowadzić do uproszczenia pracy oraz większej ciągłości, jakości i skuteczności”, powiedział kierownik montażu Wim Berden.

Weltec Biopower buduje biogazownię
Niemiecki producent Weltec Biopower zbuduje biogazownię w Veria w północnej Grecji. Głównym inwestorem i operatorem projektu jest jedno z największych rzeźni świń i bydła w kraju. Instalacja o mocy 500 kW ma zostać uruchomiona w listopadzie 2020 r. Według greckiego instytutu badawczego CRES odpady z hodowli zwierząt i uboju w całej Grecji wynoszą 17,5 miliona ton rocznie: potencjalna moc biogazu wynosi około 370 MW.

Delacon publikuje nową dokumentację dotyczącą zdrowia jelit
Delacon opublikował nową publikację naukową „What About Gut”, napisaną dla ekspertów w zakresie żywienia zwierząt i lekarzy weterynarii, i dotyczy zdrowia jelit u zwierząt monogastrycznych. „What About Gut” (2020) jest teraz dostępne bezpłatnie na stronie internetowej Delacon.

Aktualizacja genetyczna Wietnamu w celu zwiększenia produkcji wieprzowiny
Integrator Japfa Comfeed Wietnam poprosił Hypor o aktualizację wszystkich populacji farm (GGP) i (GP). Aby to zrobić, kilka tysięcy hodowców wysokiej jakości czystej linii jest importowanych z zakładów Hypor w Ameryce Północnej do Hanoi i Ho Chi Minh City.

Największe zamówienie DanBred na duńskie świnie hodowlane
DanBred osiągnął największe jak dotąd zamówienie na duńskie świnie hodowlane. Pasza do zbóż i oleju Guilin Liyuan czarterowała kilka lotów przewożących duńskie świnie hodowlane do Chin. Szacuje się, że ze względu na jakość i eskalację chińsko-amerykańskich wojen handlowych duńskie świnie hodowlane są coraz bardziej mile widziane na rynku chińskim.

Evonik: dystrybutor ProPhorce SR 130 w Afryce Południowej
Producent dodatków paszowych Evonik zgodził się ze szwedzkim producentem Perstorp, że będzie wyłącznym dystrybutorem ProPhorce SR 130 w Afryce Południowej. Produkt jest kwasem masłowym do stosowania w paszach w gospodarstwie hodowlanym. Produkt uzupełnia sposób działania probiotyków Evonik i wykazuje korzystne efekty, które mogą przynieść klientom wartość dodaną, gdy produkty są używane razem.

HyLife kupuje amerykański zakład przetwórczy Prime Pork
Kanadyjski pakujący mięso HyLife, należący do Charoen Pokphand Foods, współpracuje z Glen Taylor, kupując 75% udziałów w Prime Pork od Taylor Corporation. Prime Pork to niedawno odnowiony zakład przetwórczy, który produkuje, przetwarza i sprzedaje produkty wieprzowe z Minnesoty w USA. Obecnie zakład przetwarza około 1,2 miliona świń rocznie. Zwiększy to zdolność przetwarzania HyLife do 3,2 miliona świń rocznie.

NextProtein zbiera 10,2 miliona euro
Francuski start-up NextProtein, który wykorzystuje zatwierdzone przez UE odpady organiczne do hodowli larw much na pasze dla zwierząt, zebrał 10,2 miliona euro na zwiększenie produkcji do 100 000 ton rocznie do 2025 r., Czyli około 10% całości globalny rynek białka owadów. Ostatnia inwestycja umożliwi drugi obiekt i przyspieszy program badań i rozwoju.