Pigro News

Chiński Techbank buduje największą w Azji rzeźnię świń

  2020-06-03 13:21:10

  zagraniczne

Chiński Techbank buduje największą w Azji rzeźnię świń
Chiński Techbank buduje największą w Azji rzeźnię świń
Techbank Food, szósty największy producent trzody chlewnej w Chinach, rozpoczął budowę rzeźni świń o rocznej wydajności 5 milionów sztuk w Fuyang, w prowincji Anhui, w centrum Chin.
Według firmy będzie to największa rzeźnia trzody chlewnej w Azji. Łączna wartość inwestycji wynosi 1,35 miliarda RMB (189 milionów USD), a rozpoczęcie działalności planowane jest na koniec 2021 r., powiedział Techbank, dodając, że zakład zatrudni około 3000 pracowników.
Techbank rozpoczął hodowlę świń w 2013 roku, kiedy kupił ponad 40% udziałów w amerykańskiej Choice Genetics. Techbank przejął także aktywa AgFeed zlikwidowane przez Nasdaq, kładąc podwaliny pod przekształcenie się w firmę produkującą świnie.
Cel: 30 milionów świń rocznie
Obecnie operacje hodowli trzody chlewnej stanowią około 75% przychodów Techbank. W 2019 r. wyprodukował 2,44 mln sztuk, czyli o 12,43% więcej niż rok wcześniej. Celem firmy jest produkcja 30 milionów świń rocznie, choć nie ma harmonogramu dla tego planu.
6 dużych rzeźni
Aby osiągnąć cel rolniczy, Techbank ogłosił w 2018 r., że wybuduje 6 rzeźni świń w pobliżu swoich gospodarstw, o pojemności 5 mln sztuk każda. Obecnie posiada małą rzeźnię w Huai’an w prowincji Jiangsu, która zostanie powiększona do tego samego rozmiaru.
„Przed wejściem do segmentu uboju w pełni poznaliśmy globalną sytuację i trendy” - wyjaśnił ówczesny prezes firmy, Shen Weiping. „Tylko w 2017 roku nasz zespół wielokrotnie odwiedzał Europę - Holandię i Niemcy - i należy powiedzieć, że taki rozmiar jest zoptymalizowany pod kątem zarządzania i wydajności produkcji.”
Zaostrzenie kontroli transportu żywych świń
Chiny zaostrzają kontrolę transportu żywych świń podczas epidemii afrykańskiego pomoru świń (ASF), wszyscy wiodący producenci, tacy jak Muyuan i New Hope, inwestują w uboju niższego szczebla, aby wykorzystać okazję do konsolidacji. Największa roczna wydajność wynosi 2 miliony sztuk.
Chiny mają obecnie około 5000 rzeźni trzody chlewnej i prowadzą tylko 30% ich całkowitej wydajności. Shuanghui, największy gracz i filia Smithfield Foods, zabił 13,2 miliona sztuk w 2019 r., co stanowi 53,6% jego możliwości.