Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /index.php:1) in /index.php on line 3
Pigro.pl - Sprzedaż – import: warchlaków, loszek z Danii, Holandii.


Pigro News

Chiny blokują 5 brazylijskich zakładów przetwórstwa mięsnego

  2020-07-07 13:24:35

  zagraniczne

Chiny blokują 5 brazylijskich zakładów przetwórstwa mięsnego
Chiny blokują 5 brazylijskich zakładów przetwórstwa mięsnego
Chiny zawiesiły w zeszłym tygodniu zezwolenie na eksport 5 brazylijskich rzeźni, w tym 2 rzeźni trzody chlewnej. Zawieszenie pokrywa się ze środkami ochronnymi ze względu na Covid-19.
Brazylijskie Ministerstwo Rolnictwa, Zwierząt Gospodarskich i Dostaw (MAPA) oficjalnie potwierdziło, że dostawy zostały zawieszone. W odniesieniu do chińskiej decyzji ministerstwo zauważyło, że „formalnie nie przedstawiono powodów”.
Zawieszone dostawy mięsne z Europy
Niemniej jednak Generalna Administracja Celna Chin (GACC) ostatnio zrobiła coś podobnego przeciwko dostawom z Europy i Stanów Zjednoczonych. Działania te mają zapobiec drugiej fali Covid-19 w Chinach, chociaż nadal nie ma dowodów na to, że jedzenie może faktycznie przenosić SARS-CoV-2, czynnik wirusowy powodujący Covid-19.
Wśród zablokowanych jednostek brazylijskich są dwie jednostki wieprzowe; jedna specjalizująca się w drobiu i dwie w wołowinie. Władze brazylijskie podjęły również decyzję o cofnięciu zezwolenia na jedną dodatkową jednostkę drobiarską. W oświadczeniu władze twierdzą: „Ministerstwo dobrowolnie zatrzymało eksport do chińskiego zakładu, który zawiesił działalność związaną z zapobieganiem Covidowi-19 wśród swoich pracowników”.
Zawieszone obiekty wieprzowe to:
BRF w Lajeado, stan Rio Grande do Sul;
Seara, kontrolowana przez JBS, w Três Passos, stan Rio Grande do Sul.
Po zawieszeniu zakładów JBS i BRF liczba rzeźni brazylijskich posiadających zezwolenie na sprzedaż do Chin wynosi 14. Liczba drobiu i wołowiny dopuszczonych do wywozu do Chin jest nadal dwukrotnie wyższa.
„Brak podstawy technicznej dla chińskich środków ”
Według Francisco Turra, prezes brazylijskiego stowarzyszenia białek zwierzęcych (ABPA), nie ma podstaw technicznych dla uzasadnienia chińskiego sposobu działania. Zagwarantował, że wszystkie produkty przybywające do kraju azjatyckiego zostały wcześniej przeanalizowane i nie są zanieczyszczone. Powiedział: „Zaproponowaliśmy, by minister Teresy Cristina (minister rolnictwa) walczył o obowiązek dostarczania właśnie przebadanych produktów do chińskich portów”.
Turra dodał, że Chiny są obecnie największym importerem brazylijskiego drobiu, wieprzowiny i wołowiny, a relacje pozostaną doskonałe.