Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /index.php:1) in /index.php on line 3
Pigro.pl - Sprzedaż – import: warchlaków, loszek z Danii, Holandii.


Pigro News

Amerykańskie grupy handlowe wzywają Chiny do zwiększenia zakupów amerykańskich towarów

  2020-07-08 12:56:36

  zagraniczne

Amerykańskie grupy handlowe wzywają Chiny do zwiększenia zakupów amerykańskich towarów
Amerykańskie grupy handlowe wzywają Chiny do zwiększenia zakupów amerykańskich towarów
Amerykańska Izba Handlowa i inne stowarzyszenia handlowe wezwały najwyższych urzędników amerykańskich i chińskich do wznowienia wysiłków na rzecz wdrożenia umowy handlowej fazy 1 między Chinami i Stanami Zjednoczonymi.
Umowa handlowa fazy 1 została podpisana w styczniu 2020 r.
Reuters donosi, że amerykańskie stowarzyszenia handlowe wzywają zarówno Chiny, jak i USA do spełnienia warunków porozumienia, pomimo napięć związanych z pandemią.
W liście do sekretarza skarbu USA Stevena Mnuchina, amerykańskiego przedstawiciela ds. Handlu Roberta Lighthizera i wicepremiera Chin Liu He, grupy stwierdziły, że do tej pory ich postęp był pobudzany i wzywał do ​​znacznego wzrostu zakupów chińskich towarów i usług w USA.
Powiedzieli, że zwalczanie nowej pandemii koronawirusa i przywrócenie globalnego wzrostu zależało częściowo od udanej realizacji umowy handlowej USA-Chiny, która pomogła rozładować prawie 18-miesięczną wojnę handlową naznaczoną taryfami „za wet”.
Umowa wezwała Chiny do zakupu 200 miliardów dolarów dodatkowych towarów i usług w USA w ciągu najbliższych dwóch lat.
Jeremie Waterman, który kieruje China Center Izby, powiedział, że poczyniono pewne postępy w kwestiach strukturalnych i zakupach artykułów rolnych, ale Chiny musiały zwiększyć zakupy dóbr, usług i energii wyprodukowanych w USA, aby osiągnąć swoje cele teraz, gdy gospodarka zaczyna wracać do zdrowia po pandemii.
„Są obszary, w których widzimy mniejszy postęp i które naszym zdaniem są niezwykle ważne, aby obie strony podwoiły wysiłki” - powiedział Waterman.
W ostatnich miesiącach wzrosły napięcia między USA a Chinami związane z początkiem wybuchu koronawirusa i uchwaleniem nowej ustawy o bezpieczeństwie narodowym, która ogranicza autonomię Hongkongu.
Prezydent USA Donald Trump powiedział, że „oddzielenie” dwóch gospodarek pozostaje opcją, a jego doradca handlowy Peter Navarro wstrząsnął rynkami w zeszłym miesiącu, kiedy powiedział, że umowa handlowa USA-Chiny jest „zakończona”, chociaż szybko wycofał się z tego stwierdzenia.
Szef sztabu Białego Domu Mark Meadows powiedział w poniedziałek, że prezydent USA rozważa kilka zamówień wykonawczych skierowanych do Chin i przemysłu, ale nie podał żadnych szczegółów.
Przyspieszone wdrożenie umowy handlowej pomogłoby obu krajom, torując jednocześnie drogę do rozmów w fazie 2 dotyczących innych kluczowych kwestii.
„Pośród rosnących napięć dwustronnych w związku, współpraca na rzecz poprawy handlu i rozwoju handlu może przynieść ważne korzyści obu gospodarkom i poprawić relacje” - napisali w liście.