Pigro News

Brazylijski JBS, czołowy producent mięsa na świecie, odnotowuje wyniki lepsze niż oczekiwano

  2020-08-17 10:20:47

  zagraniczne

Brazylijski JBS, czołowy producent mięsa na świecie, odnotowuje wyniki lepsze niż oczekiwano
Brazylijski JBS, czołowy producent mięsa na świecie, odnotowuje wyniki lepsze niż oczekiwano
 
Gigant pakowania mięsa JBA SA osiągnął lepsze niż oczekiwano wyniki, osiągając zyski netto prawie dwukrotnie wyższe niż średnie szacunki analityków.
Zyski netto JBS SA były wspierane przez dobre wyniki jej działów wołowiny i wieprzowiny w Stanach Zjednoczonych i Brazylii.
Wyniki ogłoszone 13 sierpnia pokazały zysk netto w wysokości 3,38 miliarda reali (629 milionów dolarów). Analitycy w ankiecie Refinitiv oszacowali zysk netto na 1,8 miliarda reali za kwartał, który był naznaczony zakłóceniami w niektórych fabrykach JBS w USA i Brazylii z powodu wybuchu nowego koronawirusa.
Wpływ COVID-19 na przemysł białka zwierzęcego był znaczący, zwłaszcza w Ameryce Północnej. W kwietniu JBS poinformował, że tymczasowo zamknął trzy jednostki produkcji wołowiny w USA. Popyt na wołowinę był jednak duży, co pozytywnie wpłynęło na cenę mięsa, powiedział JBS.
W Brazylii JBS stało się celem procesów sądowych składanych przez prokuratorów za rzekome niewystarczające działania w celu ochrony pracowników podczas pandemii.
Pomimo wybuchów epidemii, które doprowadziły do ​​tymczasowego zamknięcia fabryk JBS w co najmniej trzech stanach Brazylii, oddział Seara firmy, który sprzedaje wieprzowinę, drób i przetworzoną żywność, zwiększył sprzedaż netto o prawie 26 procent do 6,4 miliarda reali.
JBS powiedział, że australijskie operacje ucierpiały w mniejszym stopniu na COVID-19 w tym kwartale. Wielkość uboju bydła wzrosła w stosunku do poprzedniego kwartału, ale dostępność bydła nadal stanowi wyzwanie - podała firma.
JBS, który sprzedaje mięso w 190 krajach, zwiększył swoje skonsolidowane przychody netto o 33 procent do 67,58 miliardów reali, ponieważ wszystkie jednostki biznesowe zwiększyły sprzedaż w reali brazylijskich.
W swoim sprawozdaniu finansowym JBS podkreślił również silny eksport brazylijskiej wołowiny do Chin, ponieważ przychody netto ze sprzedaży wołowiny do kraju azjatyckiego wzrosły o 53 procent w przeliczeniu na dolary w ciągu kwartału.
1 $ = 5,3680 reali