Pigro News

Chiny inwestują w ogromny argentyński projekt wieprzowy

  2020-08-20 14:19:28

  zagraniczne

Chiny inwestują w ogromny argentyński projekt wieprzowy
Chiny inwestują w ogromny argentyński projekt wieprzowy
Chiny mają zamiar rozpocząć wielomiliardowy projekt, aby prawie podwoić produkcję wieprzowiny w Argentynie w ciągu najbliższych 4 lat.
Udostępniło to Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Handlu Międzynarodowego i Kultu Argentyny. Kraj  Ameryki Łacińskiej otrzyma prawie 3,8 miliarda dolarów inwestycji.
Porozumienie, które ma zostać wkrótce zamknięte, ma na celu dodanie 300 000 macior do stada w Argentynie, co będzie oznaczać prawie podwojenie komercyjnej produkcji mięsa. Generowałoby eksport za 2500 USD rocznie. W pierwszym roku zostanie dodanych 60 000 macior, aw kolejnych 3 latach kolejne 80 000.

ASF ogranicza dostawy wieprzowiny w Chinach
Zainteresowanie chińskimi inwestycjami w argentyński sektor wieprzowiny jest duże, ponieważ kraj ten szuka sposobów na odbudowę zapasów mięsa po drastycznym cięciu podaży spowodowanym afrykańskim pomorem świń (ASF). W raporcie MSZ stwierdzono, że projekt „jest dostosowany do wymagań środowiskowych i gwarancji dotyczących stanu sanitarnego wewnątrz zakładów”.
Propozycja obejmuje opracowanie 25 zintegrowanych jednostek po 12 000 loch każda, co będzie wymagało inwestycji w wysokości 151 mln USD na każdą. Obejmuje to zakłady produkujące pasze zbilansowane, biofermentatory (wytwarzanie energii i bio-nawozów), hodowle w pełnym cyklu, ubojnie posiadające licencje eksportowe, przetwórstwo bez korzystania z jeziora ściekowego oraz urzędy celne.
 
Produkcja wieprzowiny na rynek chiński
Oczekuje się, że jednostki wyprodukują 882 000 ton wieprzowiny, która trafi na rynek chiński, o wartości 2500 mln USD. Ponadto cały projekt zapewni pracę dla 9500 pracowników i będzie wymagał 3,6 miliona ton zboża na paszę dla zwierząt.
W raporcie Ministerstwa Spraw Zagranicznych stwierdzono: „Dynamika i potencjał produkcji wieprzowiny w Argentynie wspierają jej doskonałe warunki sanitarne i obfitość dostępności zbóż, która w warunkach konkurencji stanowi od 50% do 75% kosztów produkcji”.
 
Wymiar przemysłu trzodowego w Argentynie
Produkcja wieprzowiny w Argentynie wynosi obecnie blisko 700 000 ton, czyli o 250% więcej niż w 2009 r. w sumie istnieje 3 855 gospodarstw handlowych z 350 000 macior, a także ponad 600 000 macior w produkcji przydomowej lub niekomercyjnej.
W dokumencie władz stwierdzono, że „oczekiwana stopa zwrotu wynosi 21,3%, a 7-letni okres spłaty inwestycji”. Ponadto porozumienie zapowiada „wymianę badań naukowych i technologii rolniczej w sektorze trzody chlewnej; zdrowie zwierząt; oraz inwestycje i handel w tym sektorze ”.