Pigro News

Podsumowanie sierpnia: co nowego w świecie świń?

  2020-08-31 08:49:52

  zagraniczne

Podsumowanie sierpnia: co nowego w świecie świń?
Podsumowanie sierpnia: co nowego w świecie świń?

Ponieważ Covid-19 nadal stanowi problem, rośnie również liczba zapowiadanych serii seminariów internetowych. Trouw Nutrition oraz Jyga Technologies ogłosiły serię webinariów o treści technicznej.
 
Pierwsze prosię urodzone z macior wysłanych do Chin
Firma Danish Genetics, za pośrednictwem swojego partnera Breeders of Denmark, dostarczyła na początku tego roku kilka świń hodowlanych do Chin. Firmy z dumą opublikowały zdjęcie pierwszego urodzonego prosięcia, który według Breeders of Denmark „jest zdrowy i energiczny, tak jak jego 18 braci i sióstr”.
 
Tonisity wkracza na rynek w Chinach
Tonisity International, firma zajmująca się zdrowiem i żywieniem zwierząt, ogłasza Tonisity China, nową spółkę joint venture w Chinach z Impact Asia, firmą inwestycyjną z siedzibą w Hongkongu. Tonisity China jest wyłącznie odpowiedzialna za gamę produktów Tonisity w zakresie zdrowia i żywienia zwierząt, zwłaszcza młodych świń. Firma koncentruje się na opracowywaniu uzupełniających produktów żywieniowych, które powodują fizjologiczne zmiany w jelitach młodych zwierząt.
 
Trouw Nutrition uruchamia webinaria „ucz się na żądanie”
Trouw Nutrition uruchamia serię czatów badawczych w czasie rzeczywistym i na żądanie. Bezpłatne i otwarte dla zainteresowanych stron z całego przemysłu zwierzęcego treści koncentrują się na nowych badaniach, które mają wpływ na zdrowie i wydajność zwierząt w gospodarstwach komercyjnych i wytwórniach pasz na całym świecie. W webinarach przedstawiane jest, w jaki sposób wyniki badań mogą wspierać strategie zarządzania paszą, farmą i zdrowiem. Jednym z tematów do dyskusji 8 października jest miedź.
 
Jyga: Miesiąc dzielenia się wiedzą
Kanadyjska firma Jyga Technologies, znana z programu zarządzania lochami Gestal, rozpoczyna we wrześniu serię seminariów internetowych pod nazwą „Swine Summit”. W 4 odcinkach, raz w tygodniu, poruszane są tematy „rozwój loszek”, „zarządzanie pracą”, „karmienie precyzyjne” i „gospodarstwa badawcze”. Różne prezentacje odbędą się we współpracy z firmami Zinpro, Ro-Main, Demeter / Nutrition Athena i CIPQ. Udział jest bezpłatny.
 
Innowatorzy postanowili przekształcić przemysł hodowlany
Jak zdrowie, żywienie i rolnictwo precyzyjne wyłaniają się z obecnego kryzysu i jak możemy stworzyć bardziej połączoną przyszłość dla przemysłu hodowlanego? Aby odpowiedzieć na te pytania, 10 międzynarodowych start-upów zajmujących się hodowlą zwierząt zaprezentuje swoje innowacyjne technologie na wirtualnym szczycie Animal AgTech Innovation Summit 14 września. Kategorie wydarzenia to precyzyjna hodowla zwierząt, akwakultura, zdrowie zwierząt oraz mikrobiom i pasza.
 
Nowa koncepcja chłodzenia chlewni firmy Inno +
Inno +, specjalista od klimatyzacji doprowadzanego powietrza do chlewni, opracował nową koncepcję chłodzenia specjalnie do chłodzenia pomieszczeń porodowych i hodowlanych. To rozwiązanie typu „airco” zapewnia chłodzenie i osuszanie napływającego powietrza do stajni, przy czym temperatura zewnętrzna zawsze spada do 18 ° C. W ciągu ostatnich 2 lat było około 2000 godzin rocznie, gdy temperatura zewnętrzna przekraczała 18 ° C.
 
Test VetMax ASF PCR zarejestrowany w OIE
Światowa Organizacja Zdrowia Zwierząt (OIE) zatwierdziła rejestrację zestawu do wykrywania wirusa Applied Biosystems VetMax ASF firmy Thermo Fisher Scientific w podręczniku OIE dotyczącym testów diagnostycznych. Ten zestaw został zatwierdzony do wykrywania wirusa APŚ z krwi, surowicy i tkanek świń i dzikich świń i może wykryć wszystkie obecnie znane genotypy wirusa APŚ. Testy oparte na PCR identyfikują wirusa poprzez wykrycie jego DNA, a nie przeciwciał wytworzonych przeciwko wirusowi.
 
Maschhoffs wprowadza na rynek genetykę świń Acuity
Po ponad 15 latach rozwoju producent trzody chlewnej z siedzibą w USA, The Maschhoffs, zaoferuje swoją zastrzeżoną genetykę świń za pośrednictwem nowego samodzielnego przedsiębiorstwa o nazwie Acuity. To zapewni szereg zasobów genetycznych, w tym Acuity Duroc.
 
Hostazym X poprawia strawność składników pokarmowych u loch w okresie laktacji
Badanie strawności przeprowadzone we Flamandzkim Instytucie Badawczym ds. Rolnictwa, Rybołówstwa i Żywności (ILVO) w Belgii wykazało, że produkt Huvepharma Hostazym X może poprawić strawność składników odżywczych. W badaniu stwierdzono, że włączenie produktu do diety loch w okresie laktacji w ilości 1500 EPU / kg znacząco zwiększa przyswajalność składników odżywczych w paszy, zwłaszcza hemicelulozy i NSP, oraz wspiera wydajność zootechniczną loch, co skutkuje lepszą kondycją organizmu (mniejszą utratą masy ciała).

 

Partner Distrivet i Bioiberica w Hiszpanii

Bioiberica Animal Nutrition nawiązała współpracę z Distrivet w zakresie wyłącznej dystrybucji swojej gamy Nucleoforce, aby rozwinąć rynek nukleotydów do żywienia zwierząt w Hiszpanii. Nucleoforce to zbilansowany koncentrat wolnych nukleotydów i aktywnych prekursorów pozyskiwanych z ekstraktów drożdżowych, stworzony z myślą o potrzebach zwierząt produkcyjnych, dostarczając składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego rozwoju ich układu odpornościowego i pokarmowego.
 
Crespel & Deiters wprowadza na rynek paszę dla zwierząt na bazie pszenicy
Po restrukturyzacji swojego portfolio produktowego Grupa Crespel & Deiters wprowadziła Crespeo, dział zajmujący się paszami dla zwierząt hodowlanych. Oferta Crespovit firmy Crespeo koncentruje się na zastosowaniach na rynku pasz. Wszystkie produkty zostały zaprojektowane tak, aby zaspokoić potrzeby żywieniowe zwierząt i pochodzą z unijnych upraw wolnych od GMO. Jako wysoce przyswajalne źródło białka i węglowodanów, pszenica oferuje idealną wartość odżywczą, ale zapewnia również funkcjonalne korzyści, które optymalizują stabilność, konsystencję i smak.
 
Elanco zamyka przejęcie Bayer Animal Health
Elanco Animal Health zamknęło przejęcie Bayer Animal Health transakcją wycenioną na 6,89 mld USD. Zakup poszerza portfolio Elanco, zapewniając rolnikom, właścicielom zwierząt i weterynarzom bardziej kompleksowe rozwiązania w zakresie zdrowia zwierząt. Ponadto połączona firma łączy komplementarne portfolio zwierząt hodowlanych.
 
CPF: zero strat i marnowania żywności w 2030 r
Charoen Pokphand Foods ogłosiła swoją politykę w zakresie utraty i marnowania żywności, której celem jest osiągnięcie zerowych strat żywności i jej marnotrawienia na linii produkcyjnej i łańcuchu dostaw w 2030 r. W ramach tej polityki CPF zobowiązuje się do wspierania celu zrównoważonego rozwoju ONZ nr 12: Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja. Podczas gdy celem 12 jest zmniejszenie o połowę globalnego marnotrawstwa żywności na mieszkańca na poziomie detalicznym i konsumenckim do 2030 r., CPF dąży do zerowej utraty żywności na linii produkcyjnej i marnotrawstwa żywności w całym łańcuchu dostaw w Tajlandii.