Pigro News

Covid-19: Ubojnia Tönnies może ponownie wysłać do Chin

  2020-08-19 14:19:22

  zagraniczne

Covid-19: Ubojnia Tönnies może ponownie wysłać do Chin
Covid-19: Ubojnia Tönnies może ponownie wysłać do Chin
Największa ubojnia w Niemczech w Rheda-Wiedenbrück, należąca do Tönnies, otrzymała aprobatę, aby wznowić eksport wieprzowiny do Chin. Handel został zawieszony z powodu ograniczeń Covid-19.
Rzeźnia w Tönnies otrzymała pozwolenie 17 sierpnia. Około 4 tygodnie temu rzeźnia wznowiła działalność po zamknięciu na cały miesiąc z powodu wybuchu epidemii Covid-19 wśród personelu. Władze chińskie stwierdziły, że środki są wystarczające, aby ponownie umożliwić handel. Środki obejmują testowanie personelu kilka razy w tygodniu.

Ubój 25 000 świń dziennie
Zakład w Rheda-Wiedenbrück, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, prowadzi uboj około 25 000 świń dziennie. Poziomy powróciły do ​​17 000 dziennie, a personel pracuje na 2 zmiany. W okresie zawieszenia Tönnies mógł kontynuować eksport z innych zakładów w całych Niemczech, np. w Weiβenfels i Sögel.
W wyniku kryzysu Covid-19 firma Tönnies zdecydowała się ponownie rozpocząć rekrutację własnego personelu. Do niedawna firma zatrudniała swoich pracowników - głównie z Europy Wschodniej - za pośrednictwem agencji zatrudnienia. Ten rodzaj konstrukcji zostanie wkrótce wycofany w niemieckim przemyśle mięsnym.
 
Zaległości w uboju na fermach trzody chlewnej
Zamknięcie zakładu w Rheda-Wiedenbrück doprowadziło do zaległości w uboju wśród niemieckich ferm trzody chlewnej. Aby dostosować się do producentów trzody chlewnej, którzy musieli dłużej utrzymywać swoje świnie na farmie, optymalny zakres masy ubojowej został tymczasowo zwiększony o 7 kg - środek, który nie był korzystny dla producentów. Optymalny zakres obecnie powrócił na poziom, między 86-105 kg
Również w Holandii różne firmy zajmujące się pakowaniem mięsa stanęły w obliczu zakazu eksportu, w tym rzeźnie Vion w Boxtel i Groenlo, Van Rooi Meat w Helmond i Westfort. Nadal nie wolno im wznowić eksportu do Chin, ani nie wiadomo, kiedy to się stanie.
 
Zakład uboju Danish Crown w Ringsted
W innych częściach Europy różne zakłady również podlegały ograniczeniom ze względu na Covid-19. Wcześniej w sierpniu ubojnia Danish Crown w Ringsted musiała zostać tymczasowo zamknięta, gdy 163 pracowników uzyskało pozytywny wynik. W rzeźni, która znajduje się 50 km od stolicy Kopenhagi, pracuje 900 pracowników. Duńskie media donoszą, że Danish Crown twierdzi, że sprawy idą w dobrym kierunku i że zakład planuje ponowne otwarcie w piątek 21 sierpnia. Wszyscy pracownicy, którzy uzyskali wynik pozytywny, musieli przejść w samoizolację.
 
Belgia: wybuch epidemii w Meatpacker Westvlees
Również w Belgii Westvlees w mieście Westrozebeke udokumentował ostatnio wybuch epidemii w rzeźni. Kiedy wszyscy pracownicy zostali przetestowani, 94 pracowników okazało się pozytywnych dla Covid-19. W sumie zakład zatrudnia około 850 pracowników.
Przebadano początkowych 260 pracowników, głównie z działu produkcji, w wyniku których wykryto 74 infekcje; dalsze testy 557 pracowników przyniosły tylko 20 więcej infekcji, co jest powodem, dla którego władze stwierdziły, że również tutaj sprawy idą w dobrym kierunku.
Zakład dokonuje uboju rocznie około 1,4 miliona świń. Całkowite tymczasowe zamknięcie całego obiektu zostało już uznane za nieproporcjonalne, a według najnowszych danych zakład może działać.
 
Inne przypadki Covid-19 w Europie
Agencja informacyjna Reuters podała, że ​​zakłady mięsne w Irlandii i Grecji również zgłosiły w tym miesiącu nowe infekcje.