Pigro News

JBS-Foods Group przejmuje największego producenta wieprzowiny w kraju

  2021-06-16 11:24:52

  zagraniczne

JBS-Foods Group przejmuje największego producenta wieprzowiny w kraju
Największy australijski przetwórca mięsa JBS przejmuje największego producenta wieprzowiny w kraju. W ten sposób JBS jednoczy około jednej trzeciej krajowej produkcji wieprzowiny.
Największy przetwórca mięsa w Australii, JBS-Foods Group, planuje  wejść na dużą skalę w branżę wieprzowiny. Jak ogłosiła w zeszłą środę firma, przejmie największego zintegrowanego producenta wieprzowiny w Australii, Rivalea, za równowartość 111 mln euro od poprzedniego właściciela, Singaporean QAF Ltd. Australijskie organy ds. konkurencji muszą jeszcze zatwierdzić umowę.
Rivelea posiada sieć około dwudziestu tuczarni i kilka ferm hodowlanych, w tym obiekt w Wimmera w stanie Victoria z około 40 000 loch hodowlanych. Oprócz 7600 hektarów gruntów ornych firma posiada również dwie ubojnie, które wspólnie ubijają i przetwarzają około 1,4 miliona świń rocznie oraz posiadają krajową i międzynarodową sieć sprzedaży wieprzowiny.
Jedna trzecia australijskiej produkcji wieprzowiny
Do tej pory JBS eksploatował tylko Primo, wiodący producent kiełbas, szynki, boczku głównie na bazie wieprzowiny w Australii, którego roczna produkcja wynosi około 130 000 ton. Razem z Rivelea około jedna trzecia australijskiej produkcji wieprzowiny pochodziłaby od międzynarodowego giganta mięsnego, który jest już największym producentem wołowiny i owiec w Australii.
JBS: rosnące możliwości eksportowe
„Zamierzamy zwiększyć wartość i przetworzyć wykorzystanie krajowej wieprzowiny w działalności JBS Australia, w szczególności w naszej działalności Primo, jednocześnie otwierając nowe możliwości dla australijskiej wieprzowiny na międzynarodowych rynkach eksportowych” – powiedział Brent Eastwood, dyrektor generalny australijskiego JBS. Należy zainwestować w Rivelea.
Dla Tima Kingmy, prezesa Victoria Pig Producers Association, przejęcie jest znaczącym krokiem naprzód dla branży. Ma nadzieję, że dzięki temu więcej australijskiej wieprzowiny trafi na półki supermarketów jako produkt przetworzony. „Jeżeli JBS, ze swoją siłą na światowym rynku, zwiększy również eksport, będzie to kolejny plus dla naszej branży” – powiedział Kingma.