Pigro News

Wieprzowina - kwartał trzeci 2019 r.

  2019-08-22 11:07:23

  zagraniczne

Wieprzowina - kwartał trzeci 2019 r.
Wieprzowina - kwartał trzeci 2019 r .: problemy zdrowotne i handlowe wspólnie zmieniają rynek globalny.

 
Rosnące presje na choroby stanowią wyzwanie dla rynku światowego. W szczególności afrykański pomór świń (ASF) nadal zagraża światowemu rynkowi wieprzowiny, nie tylko powodując spadek produkcji w krajach azjatyckich, ale także zwiększając niepewność w zakresie perspektyw handlowych i produkcyjnych w innych częściach świata. Podczas gdy ceny wieprzowiny w Chinach zaczęły rosnąć, reakcje produkcyjne w pozostałej części świata wydają się ostrożne. Inne czynniki, w tym zarządzanie chorobami i pogoda, utrudniają produkcję w Europie i Brazylii. Wznowienie chińsko-amerykańskich negocjacji handlowych jest pozytywnym wydarzeniem, dającym szansę Chinom na dokonanie przeglądu taryf na import wieprzowiny z USA.
 
Inne komunikaty w trzecim kwartale 2019 r.:
 
Chiny: Rosną straty stada świń.
ASF nadal rozprzestrzenia się w Chinach, a nowe przypadki zgłaszano głównie w Chinach Południowych. Ceny żywca wieprzowego rosną, wskazując na podaż. Podczas gdy ceny świeżego mięsa zmieniają się, duże zapasy mrożonego mięsa nadal wywierają presję na ceny i wpływają na zwroty rynkowe.
 
USA: Dalszy wzrost produkcji w drugiej połowie 2019 r.
Oczekuje się, że napędzana dużym stadem hodowlanym i poprawą wydajności produkcja wieprzowiny w drugim półroczu wzrośnie. Podczas gdy eksport wieprzowiny jest utrudniony, rozwiązanie warunków handlowych z Meksykiem i Kanadą powinno zwiększyć eksport, a wznowienie negocjacji handlowych z Chinami również może wpłynąć pozytywnie. Niedobór siły roboczej pozostaje kluczowym ograniczeniem w drugiej połowie 2019 r.
 
Europa: Produkcja jeszcze nie reaguje na cenę.
ASF we wschodniej Europie pozostaje naglący, zniechęcający do ekspansji. Letnie upały spowalniają wzrost produkcji, przyczyniając się do wyższych cen rynkowych. W większości państw członkowskich wzrósł eksport, głównie z powodu silniejszego popytu z Chin.
 
Brazylia: Eksport przenosi się na nowe maksima.
Eksport rośnie, napędzany popytem chińskim i rosyjskim, choć producenci świń sceptycznie podchodzą do tego, czy oznacza to strukturalny powrót do wzrostu. Krajowe ceny wieprzowiny rosną, ponieważ eksport przewyższa wzrost produkcji. Jeśli konsumpcja wewnętrzna wzrośnie w drugiej połowie 2019 r., z pewnością zapewni to dalszy wzrost cen.