Pigro News

Hodowla świń pod nową administracją USA

  2021-01-13 14:13:57

  zagraniczne

Hodowla świń pod nową administracją USA
Hodowla świń pod nową administracją USA
Od 20 stycznia w Waszyngtonie zostanie zainstalowana nowa administracja. Nowy sekretarz ds. Rolnictwa w administracji Bidena to twarz znana dla wielu: Tom Vilsack. Wiele osób w społeczności rolniczej uważa, że ​​jego działania podczas poprzedniego czasu na tym samym stanowisku były ponure
Niedawne burzliwe wybory prezydenckie w USA z pewnością będą analizowane przez historyków przez wiele lat, ale ze swojej strony amerykańscy rolnicy chcą po prostu iść naprzód z szacunkiem i wsparciem, jakiego potrzebują od nowego prezydenta i sekretarza ds. Rolnictwa, aby dobrze zarobić. żyjąc teraz i w przyszłości. W niezliczonych doniesieniach medialnych przed niedawnymi wyborami federalnymi oczekiwano, że amerykańscy rolnicy ponownie w dużej mierze głosują na Trumpa, tak jak to zrobili w wyborach w 2016 roku (pamiętajmy jednak, że amerykańscy rolnicy przeważnie głosują na partię republikańską bez względu na kandydata). Rzeczywiście licznie zrobili to dla Trumpa, mimo że Trump rozpoczął w 2018 roku wojnę handlową z Chinami, która zlikwidowała kluczowy rynek eksportowy dla rolnictwa. W tym roku administracja Trumpa nałożyła 34 miliardy dolarów ceł na chińskie towary, a Chiny zemściły się cłami na amerykańskie produkty rolne. Wzrosły one do 33% w przypadku soi i szokujących 72% w przypadku amerykańskich produktów wieprzowych.
Koncerny rolnicze w 2021 roku
Rzeczywiście, wiceprezes wykonawczy American Farm Bureau, Dale Moore, niedawno stwierdził, że handel nadal jest głównym problemem dla amerykańskich rolników, zarówno z krajów Pacyfiku, jak i tych za Atlantykiem. Powiedział: „Mamy nadzieję, że z niecierpliwością oczekujemy pewnych postępów w Unii Europejskiej”, dodając, że „innym obszarem, który zawsze jest odwiecznym problemem… jest zapewnienie rolnikom i farmerom dostępu do gotowej, stabilnej, legalnej siły roboczej… być ciągłym wyzwaniem, na które wciąż próbujemy znaleźć odpowiedzi ”.
NPPC: Skoncentruj się na handlu i unikaniu ASF
Ze swojej strony amerykańska Krajowa Rada Producentów Wieprzowiny, zapytana o swoje obawy i priorytety, również skupia się na handlu. „Jesteśmy zaangażowani we współpracę z nową administracją w kwestiach priorytetowych dla hodowców trzody chlewnej w USA, w tym ponownego przystąpienia Stanów Zjednoczonych do kompleksowego i postępowego partnerstwa trans-pacyficznego” - mówi Rachel Gantz, specjalistka ds. Komunikacji. Mówi, że priorytetem jest również „wzmocnienie bezpieczeństwa biologicznego na naszych granicach, aby afrykański pomór świń i inne choroby pozostały poza granicami kraju”.
Amerykańscy rolnicy są bardzo zaniepokojeni wyższymi podatkami i nowymi przepisami, które ma wprowadzić administracja Bidena. „Plan for Rural America” firmy Biden przeraża rolników, ponieważ wśród innych „zielonych” celów stawia on sobie za cel zerową emisję netto dla amerykańskiego rolnictwa. Rolnicy zastanawiają się, co to będzie dla nich oznaczać w chwili, gdy już znajdują się pod ogromną presją.
Tom Vilsack „nierozsądny wybór”
Biden został wybrany na sekretarza ds. Rolnictwa (będzie on przewodniczył Departamentowi Rolnictwa USA, USDA), Tom Vilsack. Kierował także departamentem przez 2 kadencje administracji Obamy.
Reakcja społeczności rolniczej w USA - i spoza niej - była zarówno szybka, jak i skrajnie negatywna. W brytyjskiej gazecie Guardian, George Goehl niedawno nazwał to spotkanie „przerażającym”, a sam Vilsack „korporacyjnym człowiekiem na„ tak ”i byłym lobbystą z ponurą przeszłością jako sekretarz”.
Goehl, który jest dyrektorem wykonawczym krajowej organizacji działającej na rzecz społeczności o nazwie People’s Action, opisuje poprzednią kadencję Vilsacka jako „zaśmieconą niepowodzeniami, od zniekształcania danych o czarnych rolnikach i dyskryminacji po kłanianie się korporacyjnym konglomeratom”. Dodał, że za czasów Vilsacka u steru „USDA kłaniał się lobbystom agrobiznesu i interesom korporacji, trwoniąc złotą szansę na powstrzymanie monopoli przetwórstwa mięsnego”.
(Już w 2000 r. USDA uznało, że koncentracja pakowania mięsa podnosi ważne kwestie polityczne. „Jeśli większe firmy pakujące uświadamiają sobie niższe koszty, wówczas koncentracja, poprzez redukcję kosztów przemysłu, może prowadzić do poprawy cen dla konsumentów i hodowców”, stwierdził USDA w zestawienie informacji sprzed ponad 20 lat. „Jednakże, ponieważ mają mniej konkurentów, firmy zajmujące się pakowaniem mięsa mogą obniżyć ceny płacone producentom bydła i mogą być w stanie podnieść ceny mięsa dla hurtowników i detalistów”).
Goehl dodał, że gdy Vilsack po raz pierwszy stanął na czele USDA, „przejął on dostęp do czarnych rolników, którzy mieli zaległe skargi dotyczące dyskryminacji rasowej”. A sam Vilsack? „Opuścił pracę w USDA tydzień wcześniej, aby zostać lobbystą jako dyrektor naczelny Rady Eksportu Mleczarskiego w USA” - powiedział Goehl. „Otrzymał pensję w wysokości miliona dolarów, aby forsować tę samą nieudaną politykę, co jego kadencja w USDA, realizując życzenia monopoli mlecznych”.
Michael Stovall, założyciel organizacji o nazwie Independent Black Farmers, stwierdził niedawno w artykule Politico, że „Vilsack nie jest dobry dla rolnictwa, kropka”.
Przesłuchanie Bidena i Vilsacka
Na grudniowej konferencji prasowej Biden nazwał Vilsacka „najlepszym sekretarzem rolnictwa, jakiego, jak sądzę, nasz naród kiedykolwiek miał”. Dodał, że Vilsack „pomógł opracować mój plan rozwoju obszarów wiejskich w Ameryce w ramach kampanii i teraz go zrealizuje. Obejmuje to uczynienie amerykańskiego rolnictwa pierwszym na świecie, które osiągnęło zerową emisję netto i stworzyło nowe źródła dochodu dla rolników w tym procesie, płacąc rolnikom za oddanie ich ziemi do ochrony i roślin okrywowych, które wykorzystują glebę do wychwytywania dwutlenku węgla ”.
Sam Vilsack stwierdził, że głównym priorytetem USDA będzie „wniesienie wszystkiego, co możemy, jako departament, aby pomóc w odpowiedzi na pandemię”. Stwierdził również, że „kiedy wyjdziemy z tego kryzysu, będziemy mieli niesamowitą okazję, aby ustawić amerykańskie rolnictwo, aby przewodziło naszemu narodowi i światu w walce ze zmianami klimatycznymi i zdobywaniu nowych, dobrze płatnych miejsc pracy, które będą pochodzić przez to przywództwo ”.
W grudniu ówczesny przewodniczący Izby Rolniczej, Collin Peterson, zaproponował, że podwojenie wielkości `` nieużytków ' w programie rządu USA `` Rezerwat przyrody ' do co najmniej 50 milionów akrów (20,2 miliona ha) byłoby skutecznym sposobem osiągnięcia celów związanych ze zmianą klimatu - i że program jest już popularny wśród rolników. Dodał, że „grunty objęte programem pomogły uchronić miliardy ton gleby przed erozją i sekwestracją milionów ton węgla”.
Handel: w ogóle problem dla rolnictwa?
Nie ulega wątpliwości, że wśród amerykańskich rolników niepokój budzi fakt, że ani Vilsack, ani Biden nie wspomnieli o handlu jako o kwestii, którą należało się zająć w celu wzmocnienia amerykańskiego sektora rolnego. Vilsack nie wspomniał też o rozwiązaniach mających na celu rozwiązanie problemów związanych z pracą, które nękają rolników i przetwórców żywności w całej Ameryce.
Zdaniem Goehla, Biden nie powinien był dawać Vilsackowi kolejnej szansy na prowadzenie w USDA ze względu na liczne pomyłki i brak akcji, które zademonstrował po raz pierwszy u steru. Biden powinien był wytyczyć „śmiały, nowy kurs dla społeczności wiejskich i rolników w Ameryce”, ale zamiast tego, wybierając Vilsack, zasygnalizował „więcej tego samego”.
Trudne rynki, ograniczenia i spadające wartości gospodarstw
To, czy Vilsack wysłucha obaw, które zostały podniesione w związku z jego drugą kadencją, okaże się, gdy era Trumpa dobiegnie końca dla amerykańskich rolników, obywateli Stanów Zjednoczonych i reszty świata. W czasach, gdy amerykańscy rolnicy borykają się z napiętymi rynkami, ograniczeniami dotyczącymi Covid-19, spadającymi wartościami gospodarstw rolnych, problemami z zatrudnieniem, bankructwami i nie tylko, mogą mieć tylko nadzieję.