Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /index.php:1) in /index.php on line 3
Pigro.pl - Sprzedaż – import: warchlaków, loszek z Danii, Holandii.


Pigro News

Niemieckie ceny świń rosną po zakłóceniach w eksporcie i ubojniach

  2021-02-19 12:26:19

  zagraniczne

Niemieckie ceny świń rosną po zakłóceniach w eksporcie i ubojniach
 
W tym tygodniu niemieckie ceny trzody chlewnej wzrosły po raz pierwszy od listopada, podało w środę stowarzyszenie niemieckich hodowców zwierząt VEZG.
Rynek zaczyna się odradzać po ubiegłorocznym  zakazie importu niemieckiej wieprzowiny po wykryciu afrykańskiego pomoru świń (ASF) w kraju i zmniejszonej wydajności rzeźni po wybuchu koronawirusa.
Ceny świń wzrosły do ​​1,21 euro za kg wagi ubojowej z 1,19 od listopada.
„To promyk nadziei po ostatnich problemach, kiedy sprzedaż wieprzowiny do UE zastąpiła utracony eksport do Azji, a rzeźnie powróciły do ​​normalnego poziomu pracy” - powiedział jeden z handlowców mięsem.
Chiny i inne kraje azjatyckie zakazały importu niemieckiej wieprzowiny we wrześniu po tym, jak ASF został znaleziony u dzika we wschodnich Niemczech, a nie zwierzę hodowlane, co spowodowało spadek cen świń.
Doprowadziło to do przesunięcia handlu, w wyniku którego inne kraje UE zwiększyły eksport do Chin, podczas gdy niemiecka sprzedaż do Europy wzrosła.
Zmniejszona wydajność niemieckich rzeźni spowodowała również, że świnie były trzymane w gospodarstwach dłużej niż to konieczne, przez co waga była za duża, aby można je było poddać ubojowi standaryzowanemu.
Niemieckie rzeźnie i zakłady pakowania mięsa stały się w zeszłym roku hotspotami COVID-19, co doprowadziło do poważnych wstrząsów w branży i poprawy standardów zdrowotnych, ale zmiany spowodowały, że niemieckie rzeźnie również zmniejszyły wydajność.
Na niemieckim rynku ubojni trzody chlewnej nadwyżka i nadwaga (zwierząt) znika. W niektórych regionach marketing powraca do normalności. W niektórych obszarach pozostaje nadwyżka podaży.