Pigro News

Chińska grupa WH zwiększy import mięsa, ponieważ wysokie ceny mogą się utrzymać

  2021-03-30 15:30:25

  zagraniczne

Chińska grupa WH zwiększy import mięsa, ponieważ wysokie ceny mogą się utrzymać
Podczas gdy ceny chińskiej wieprzowiny spadną w drugiej połowie wraz ze wzrostem podaży, pozostaną one znacznie wyższe niż za granicą, stwarzając okazję do wyższego importu, powiedział wiceprezes Guo Lijun po ogłoszeniu całorocznych wyników. W zeszłym roku firma notowana na Hongkongu zaimportowała 700 000 ton mięsa, z czego 70% pochodziło z USA, a reszta pochodziła z Europy i Ameryki Południowej i obejmuje to kurczaka i wołowinę.
Ostatni wybuch epidemii pomoru świń w Chinach, zwłaszcza w regionach północnych, jest częściowo spowodowany użyciem „wadliwych szczepionek”, powiedział na konferencji Ma Xiangjie, dyrektor wykonawczy. To zaszkodziło krajowym dostawom trzody chlewnej i może spowodować utrzymanie wysokich cen. Jednak w ciągu całego roku ceny wieprzowiny będą prawdopodobnie niższe niż w 2020 r. - powiedział, nie podając szacunku. Grupa WH nie wykryła wirusa wśród świń, które poddała ubojowi.
WH Group jest właścicielem amerykańskiej firmy Smithfield Foods Inc., największego producenta wieprzowiny na świecie. Według Guo, jego operacje w Chinach przyczyniły się do 66% zysku grupy w 2020 r., a Stany Zjednoczone - 24%. W tym roku firma planuje zwiększyć sprzedaż drobiu.