Pigro News

Podsumowanie września: co nowego w świecie świń?

  2020-09-29 09:52:52

  zagraniczne

Podsumowanie września: co nowego w świecie świń?
Podsumowanie września: co nowego w świecie świń?
Podczas gdy Covid-19 nadal dominuje na pierwszych stronach gazet na całym świecie, najważniejsze wiadomości dotyczące branży świń we wrześniu nadeszły z Adisseo, kiedy ogłosiło przejęcie Framelco Group. A co z ostatnimi planami CPF dotyczącymi przeprowadzki do Chin? Przeczytaj wszystko we wrześniowej aktualizacji biznesowej.

Adisseo podpisuje umowę przejęcia Framelco
Adisseo przejął Framelco Group, holenderską firmę zajmującą się dodatkami do pasz. Ta rodzinna grupa posiada 3 zakłady zlokalizowane w Holandii, Hiszpanii i Tajlandii. Większość sprzedaży Framelco składa się z glicerydów (krótko- i średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych) oraz lizolecytyn, które poprawiają strawność paszy. Przejęcie nastąpiło po kolejnym dużym przejęciu na początku 2018 roku, kiedy to Adisseo przejęło belgijską firmę Nutriad. Adisseo jest spółką zależną China National Bluestar.
 
Spółka zależna CP Foods rozwija się w Chinach
Tajlandzka firma Charoen Pokphand Foods planuje zbudować biznes wieprzowy w Chinach. Chia Tai Investment, pośrednio zależna spółka CP Foods, kupi 43 przedsiębiorstwa zajmujące się hodowlą, rolnictwem, ubojem i przetwórstwem żywności w ramach transakcji o wartości około 4,1 mld USD. Chia Tai była już zaangażowana w produkcję i dystrybucję pasz w Chinach. W międzyczasie firma promowała na swoich liniach produkcyjnych więcej energii odnawialnej, w szczególności energii słonecznej, biogazu i biomasy, mając na celu zmniejszenie emisji CO2 o 25% do 2025 r. Projekt pilotażowy dotyczący energii słonecznej zaplanowano na 16 fermach świń.
 
Lanxess planuje ekspansję monosiarczanu
Lanxess, specjalistyczny producent chemikaliów, planuje zwiększyć moce produkcyjne monosiarczanu Oxone, głównego składnika aktywnego wielu produktów do dezynfekcji Virkon i Rely + On. Inwestując w swój zakład produkcyjny w Memphis w stanie TN w USA, który ma zostać ukończony w drugiej połowie 2022 r., firma planuje wzrost o około 50%.
 
DuPont otwiera zakład produkcyjny w Wuxi w Chinach
Firma DuPont Nutrition & Biosciences, dysponująca kompleksowym portfolio enzymów paszowych, betainy, fitogeników i probiotyków, otworzyła nowy zakład produkcyjny żywienia zwierząt w Wuxi w Chinach. Celem jest zapewnienie lokalnemu przemysłowi zwierzęcemu niestandardowych rozwiązań i szerszego zakresu rozmiarów opakowań.
 
Acuity wybiera Topigs Norsvin jako partnera genetycznego
Acuity, amerykańska marka genetyki świń uruchomiona przez The Maschoffs, wybrała partnera genetycznego, firmę Topigs Norsvin. Na mocy tej umowy obie firmy otrzymały licencję na sprzedaż w Stanach Zjednoczonych produktów zawierających partnerską genetykę. Oprócz szerszego portfolio produktów i dystrybucji genów, partnerstwo to zapewnia możliwość współpracy i poszerzania wiedzy technicznej, testowania produktów i infrastruktury łańcucha dostaw. Kolejna dobra wiadomość dla Topigs Norsvin, ponieważ Vall Companys w Hiszpanii, zrzeszona z 2105 rolnikami, zwiększy udział loch TN70 w swoich systemach produkcyjnych. Grupa liczy około 200 000 loch i będzie produkować TN70 we własnych fermach hodowlanych, będzie też kupować loszki od jednostek produkcyjnych kontrolowanych przez TN. Vall Companys zwiększy również wykorzystanie knurów tuczników TN.
 
Choice wprowadza loszkę CG36 w USA
Choice, oddział Groupe Grimaud zajmujący się trzodą chlewną, oficjalnie wprowadził loszki CG36 na rynek amerykański. Loszka jest kulminacją genów M3 Large White i M6 Landrace. Nowa loszka została ogłoszona na seminarium internetowym na początku września.
 
Próby testowania dodatku paszowego pod kątem obecności wirusów w paszy
Niedawne próby przetestowały skuteczność przeciwwirusową dodatku paszowego Anpario pHorce, skoncentrowanej płynnej mieszanki czystego kwasu mrówkowego i propionowego. Badanie wykazało, że świnie karmione zakażonymi dietami kontrolnymi wykazywały kliniczne objawy wirusa Seneca i PRRSv. Jednak nie zaobserwowano żadnych dowodów infekcji wirusowej u świń spożywających paszę z dodatkiem. Obniżyła się śmiertelność i zwiększył średni dzienny przyrost w porównaniu do świń z grupy kontrolnej.
 
AB Vista: Biała księga na temat błonnika dla zwierząt hodowlanych
Po opublikowaniu w lipcu „Wstępu do analizy włókien przy użyciu NIR” firma AB Vista opublikowała nowy raport zatytułowany „Peeling Back the Layers of Fiber for Animal Performance”, który bada potencjał analizy polisacharydów nieskrobiowych za pomocą NIR w nowe spostrzeżenia dotyczące składu włókien. Przedstawia również dostępne narzędzia do wydobywania wartości błonnika pokarmowego poprzez modulację mikrobiomu jelitowego i lepszą wydajność.
 
Olmix: kontrolowanie fermentacji w ściekach
Olmix wprowadził Z’fix Slurry, produkt do kontrolowania fermentacji w gnojowicy w celu ograniczenia zakłóceń i optymalizacji jej waloryzacji. Produkt mikrogranulkowy sprzyja rozwojowi i aktywności bakterii przydatnych do prawidłowej ewolucji materii organicznej. Stosując produkt, dzięki specyficznym pierwiastkom śladowym straty azotu są ograniczone. Ponadto redukuje zapachy: emisje amoniaku są zmniejszone nawet o 30% podczas przechowywania i rozprowadzania.
 
Evonik uruchamia GuanAmino
Evonik wprowadził na rynek swój własny produkt będący kwasem guanidynooctowym, GuanAmino, stosowany w celu zwiększenia metabolizmu energetycznego w produkcji zwierzęcej. Nowy produkt dostarcza zwierzętom hodowlanym naturalny prekursor kreatyny GAA, który dostarcza kreatynę, poprawiając ich wydajność, zapewniając optymalne wykorzystanie składników odżywczych, a tym samym zwrot kosztów paszy. Dodatek do paszy dla zwierząt spowodowałby również znaczną poprawę FCR u zwierząt gospodarskich.
 
Agritech wprowadza 2 produkty w Wielkiej Brytanii
Firma Agritech International Solutions wprowadziła na rynek brytyjski produkty QuickStart i Electro FA (First Aid). QuickStart zawiera średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, witaminy i probiotyki i jest podawany nowonarodzonym prosiętom i słabszym prosiętom. Electro FA jest paszą uzupełniającą i zawiera elektrolity (potas i sód) oraz związki smakowe, o których wiadomo, że mają działanie wiążące z jelitami. Jest podawany młodym świniom w celu ułatwienia powrotu do zdrowia po biegunce.
 
Zgłoszenia do nagrody MSD
Firma MSD Animal Health otworzyła zgłoszenia do nagrody High Quality Pork - Precision Farming Award, która przyzna 1 projekt do 200 000 USD na wdrożenie z zainteresowanym klientem z branży trzody chlewnej. Kwalifikujące się projekty będą koncentrować się na rolnictwie precyzyjnym w sektorze trzody chlewnej. Tematyka zainteresowań obejmuje innowacje technologiczne skoncentrowane na zarządzaniu zdrowiem stada, genetyki i rozmnażaniu, usprawnianiu codziennych czynności, identyfikowalności i sztucznej inteligencji.